Ana Sayfa Spor Rıza Kayaalp'e Yozgat'ta Görkemli Karşılama!

Rıza Kayaalp'e Yozgat'ta Görkemli Karşılama!

Yozgat’ın Gururu, Olimpiyat Şampiyonluğu sözü verdi.

Giriş Tarihi: 14 Nisan 2014 Pazartesi 13:41
Rıza Kayaalp'e Yozgat'ta Görkemli Karşılama!

Avrupa Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Rıza Kayaalp coşkuyla karşılandı. Yozgat halkından dua bekleyen ve kendisinden gurur duyulmasını isteyen Rıza Kayaalp,  “Çok küçük nüfusumuz var ama milyonluk şehirlerin çıkaramadığı şampiyonun Yozgat'tan çıktığını bilsinler ve gurur duysunlar. 'Yozgat yiğidin harman olduğu yer' sözünü gerçekleştiriyorum. Buraya geldikleri için Yozgat halkına teşekkür ediyorum. Bana bütün Yozgatlıların inanmasını istiyorum. İnşallah onlar inandıkça, dua ettikçe, daha birçok madalya ülkeme kazandıracağıma inanıyorum" dedi.

Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de düzenlenen şampiyonada grekoromen stil 130 kiloda altın madalya kazanan Kayaalp, Vali Abdulkadir Yazıcı, Belediye Başkanı Kazım Arslan ve hemşehrileri tarafından Cumhuriyet Meydanı'nda karşılandı.

Dördüncü kez Avrupa Güreş Şampiyonu olduğu için mutlu olduğunu dile getiren Kayaalp, kendisini karşılayanları selamlayarak, destek ve moral veren herkese teşekkür etti.

Dördüncü şampiyonluğunu elde ettiğini, hedefinin her zaman şampiyonluk olduğunu belirten Kayaalp, "Dünya şampiyonluğum da var, olimpiyat madalyam da var. Ama tek eksik olan olimpiyat altın madalyası, inşallah bir gün onu da Yozgat'a kazandırma ümidi ile çalışmalarıma devam ediyorum" dedi.

Yozgat'ı ve Türkiye'yi en iyi şekilde temsil ettiğini, imkan verilse Yozgatlıların da büyük işler başaracağına inandığını ifade eden Kayaalp, şöyle devam etti:

HEDEF OLİMPİYAT ŞAMPİYONLUĞU

"Allah'a şükürler olsun şimdiye kadar Avrupa ve dünya şampiyonalarında 22 madalya aldım. Bunların biri benim hayalimdi. Her gün, her akşam yatarken rüyama girerdi. Ama istikrarlı çalışmam ve azmim sayesinde Allah'a şükürler olsun Avrupa ve dünya şampiyonasında ülkeme ve kentimize 22 madalya kazandırdım. İnşallah bundan sonraki güreş hayatımda Avrupa ve dünya şampiyonalarında 22 madalya daha alırım. Hedefim, şampiyon abilerimizin rekorlarına yetişmektir. Bu şampiyonluğu unutup, önümdeki şampiyonluğa bakmaktır. Çünkü böylelikle şampiyonluklar geliyor. Çalışmamı, disiplinimi, yaşantımı bozmadığım sürece ülkeme inşallah daha nice madalyalar getireceğime inanıyorum.

Yozgat halkından dua bekliyorum. Çok küçük nüfusumuz var ama milyonluk şehirlerin çıkaramadığı şampiyonun Yozgat'tan çıktığını bilsinler ve gurur duysunlar. 'Yozgat yiğidin harman olduğu yer' sözünü gerçekleştiriyorum. Buraya geldikleri için Yozgat halkına teşekkür ediyorum. Annem, babam, amcam olsun güreşe başlamamda vesile olan herkes bana inanıyor. Bana bütün Yozgatlıların da inanmasını istiyorum. İnşallah onlar inandıkça, dua ettikçe, daha birçok madalya ülkeme kazandıracağıma inanıyorum."

-HER GEÇEN GÜN BAŞARISINI DAHA DA YÜKSELTİYOR

Yozgat tarihinin dünya ve olimpiyat şampiyonlarıyla dolu olduğunu hatırlatan Vali Yazıcı, Kayaalp'in bir Avrupa şampiyonluğu daha kazanarak, hem Yozgat'ın hem de Türkiye'nin adını dünyaya duyurduğunu kaydetti. Herkesin bir hayali ve ideali olduğuna işaret eden Yazıcı, şöyle konuştu:

"Biz de biraz önce belediye başkanımızla görüşürken, 'inşallah olimpiyatta birincilik madalyasıyla bayrağımızı göklere çekerken, baba ve annesi ile birlikte gidip o ana şahitlik ederiz' dedik. Kendisinden bu başarıyı bekliyoruz. İnanıyoruz ki bu başarıyı gösterecektir. Çünkü disiplin ve ahlakı tarzı ile hırs ve çalışması ile her geçen gün başarısını daha da yükseltiyor. Umudumuz onu daha da yükselterek inşallah ilk olimpiyatta şampiyonluk madalyası ile bu başarısını taçlandırması. Mevlam hem onu bize görmeyi nasip etsin, hem de kendisine bu imkân ve gücü versin."

Konuşmaların ardından Kayaalp, ailesi ve kendisini karşılamaya gelen vatandaşlarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık