Ana Sayfa Spor Rıza Kayaalp ödülü Taha Akgül’e kaptırdı!

Rıza Kayaalp ödülü Taha Akgül’e kaptırdı!

Yozgat’ın yüzakı ve en başarılı bireysel sporcusu olan Rıza Kayaalp, geçtiğimiz yıl elde ettiği yılın en başarılı sporcusu ödülünü bu kez Olimpiyatta ülkemizin tek altın madalyasını göğüsleyen şampiyon güreşçimiz Taha Akgül’e kaptırdı.

Giriş Tarihi: 23 Aralık 2016 Cuma 10:45
Rıza Kayaalp ödülü Taha Akgül’e kaptırdı!

2016 yılının Ağustos ayında yapılan Rio Olimpiyat Oyunlarında ülkemize tek altın madalyayı kazandıran milli güreşçimiz Taha Akgül’e 3 ödül birden verildi.

 Sedat Simavi, Boğaziçi Üniversitesi Spor Ödülleri ve Türkiye Spor Ödülleri organizasyonlarında halk oylamasıyla belirlenen sonuçlara göre 2016 yılının en iyi sporcusu Taha Akgül seçildi.

Türkiye Medya tarafından bu yıl 15’incisi yapılan ‘Türkiye Spor Ödülleri’nde 2016 Rio Olimpiyat Oyunlarında 52 yıl aradan sonra büyük başarı yakalayan Türkiye Güreş Federasyonu, Türkiye’nin en başarılı 5 federasyonu arasında gösterilerek ‘Yılın Federasyonu’ kategorisinde aday olarak gösterilirken, ‘Yılın en iyi Erkek Sporcusu’ dalında milli güreşçilerimiz Taha Akgül ile Rıza Kayaalp ve ‘Yılın en iyi Kadın Sporcusu’ dalında ise Avrupa Şampiyonumuz ilk kadın güreşçimiz Yasemin Adar aday gösterildi. Ancak oylama sonucunda milli güreşçimiz Taha Akgül en iyi sporcu olarak seçilirken, Türkiye Güreş Federasyonu, Basketbol federasyonundan sonra ikinci sırada en başarılı federasyon olarak gösterildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık