Ana Sayfa Eğitim Rektör Salih Karacabey el sanatlarına hayran kaldı

Rektör Salih Karacabey el sanatlarına hayran kaldı

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, fizikî şartları yenilenen Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Geleneksel El Sanatları Bölümü atölyelerinde incelemelerde bulundu.

Giriş Tarihi: 9 Aralık 2016 Cuma 09:20
Rektör Salih Karacabey el sanatlarına hayran kaldı

 El emeği göz nuru ürünlerin yer aldığı stantları eşi Beyza Karacabey ile birlikte gezen Karacabey, sık sık övgülerde bulundu.  Yüksekokulu yönetimi ve öğrenciler birlikte pasta kesen Karacabey’e ziyaret anısına el sanatlarından oluşan çeşitli hediyeler takdim edildi.

Bozok Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Geleneksel El Sanatları Bölümü atölyeleri yenilendi. Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, fiziki ve genel şartlarının iyileştirilmesinden sonra modern bir görünüme kavuşturulan atölyelerde incelemelerde bulundu. Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Zeki Mut ve bölüm hocalarından bilgiler alan Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey öğrenciler tarafından yapılan el emeği göz nuru ürünlerin yer aldığı stantları eşi Beyza Karacabey ile gezdi.

AYNI ZAMANDA HALKA DA HİZMET VERİYOR

Konuya ilişkin açıklama yapan Rektör Karacabey: “Üniversitemiz Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu birçok alanda özellikle de geleneksel el sanatlarında güzel üretimler yapıyor. Bozok Üniversitesi olarak öğrencilerimizin daha güzel çalışmalar yapmaları ve üniversitemizi tanıtıcı ürünler çıkartmaları için elimizden gelen desteği sağlamaktayız. Geleneksel el sanatlarında üniversite öğrencilerimizi olduğu kadar şehrimizden bu yönde arzusu ve kabiliyeti olanları da yetiştirmeyi düşünüyoruz. Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulumuz sadece öğrenciye hizmet vermiyor. Aynı zamanda Yozgat halkına da hizmet veriyor.” dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun Yozgat kültürünü tanıtılması anlamında da önemli işler yaptığını belirten Rektör Karacabey, bu bölümün işlerlik kazanmasında emeği geçen öğretim elemanları ve öğrencilerine teşekkür ederek başarı dileklerinde bulundu. İncelemelerin ardından Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Karacabey, eşi Beyza Karacabey, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu yönetimi ve öğrenciler birlikte pasta kesti. Ziyaret anısına Rektör Prof. Dr. Salih Karacabey’e çeşitli hediyeler takdim edildi.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yozgat’ta öğrenciler siber farkındalık eğitimi

Yozgat’ta öğrenciler siber farkındalık eğitimi

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık