Ana Sayfa Eğitim Prof. Dr. Mustafa Böyükata'dan Çanakkale'ye çıkarma

Prof. Dr. Mustafa Böyükata'dan Çanakkale'ye çıkarma

Bozok Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mustafa Böyükata’nın yöneticiliğini üstlendiği akademisyenler için “Proje Hazırlama ve Yürütme Eğitimi” Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 29 Aralık 2016 Perşembe 19:37
Prof. Dr. Mustafa Böyükata'dan Çanakkale'ye çıkarma

Öğretim üyeleri ve genç akademisyen adayları ile lisansüstü öğrencilerinden oluşan 30 civarından araştırmacının katıldığı eğitimde, başta TÜBİTAK proje destek programları olmak üzere, akademik düzeyde proje hazırlama ve yürütme aşamalarından dikkat edilmesi gereken hususlar ve teknikler konusunda teorik bilgilerin yanı sıra uygulamalı çalışmalar yapıldı.

Bozok Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekan vekili Prof. Dr. Mustafa Böyükata, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörlüğü tarafından üniversitenin Dardanos Yerleşkesi’nde düzenlenen “Proje Hazırlama ve Yürütme Eğitimi” etkinliğine de katkı verdi.

5 EĞİTMEN EMEK VERDİ

Eğitim içeriğini de geliştirerek çeşitli üni versitelerde düzenlenen pek çok proje eğitimine aktif destek sağlayan Prof. Dr. Mustafa Böyükata ile birlikte; Erciyes Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mustafa Keskin, Dicle Üniversitesi’nden Prof. Dr. Hamdi Temel, Gazi Üniversitesi’nden Eczacılık Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. İlkay Erdoğan Orhan ve Dumlupınar Üniversitesi’nden Gediz Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu gönüllü eğitmen olarak yer aldı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nden öğretim üyeleri ve genç akademisyen adayları ile lisansüstü öğrencilerinden oluşan 30 civarından araştırmacının katıldığı eğitimde, başta TÜBİTAK proje destek programları olmak üzere, akademik düzeyde proje hazırlama ve yürütme aşamalarından dikkat edilmesi gereken hususlar ve teknikler konusunda teorik bilgilerin yanı sıra uygulamalı çalışmalar yapıldı. Katılımcılar gruplar halinde prototip proje taslağı hazırlayarak, fikir aşamasından itibaren bir projenin nasıl hazırlanacağı; hazırlanmasında ve başvuru süreçlerinde dikkat edilmesi gerekenlere dair uygulamalı eğitim aldı.

TEKNOLOJİ DENİLİNCE ÜNİVERSİTE AKLA GELİR

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer etkinlikle ilgili yaptı değerlendirmelerde, Türkiye’de bilimsel araştırmaya verilen desteğin ciddi anlamda artış gösterdiğini belirtti.

 “Teknoloji üretimi dendiğinde aklımıza üniversiteler gelmesi gerekiyor. Üniversitelerin teknoloji üretebilmek için bilimsel araştırma yapması gerekiyor. Bilimsel araştırma yapmak demek ise proje demektir. Fikrinizi projelendirip görünür ve desteklenebilir bir hale getirmek gerekiyor. Türkiye’de projeye, bilimsel araştırmaya destek ciddi anlamda artış gösterdi. Proje yapma, sunma veya fikirlerimizi projelendirme meselesi bilimsel araştırmanın olmazsa olmaz esasıdır” diyen Acer, uzaktan gelerek; özveriyle, fedakarlıkla ve içtenlikle birikimlerini paylaşan deneyimli eğitmen hocalara teşekkür etti. Katılımcılar son derece mutlu oldukları ve verimli iki gün geçirdiklerini dile getirdikleri etkinlikte Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer tarafından katkı sunan gönüllü eğitmen hocalara ve özellikle bütün aşamasında emeğini esirgemeyen Prof. Dr. Mustafa Böyükata’ya teşekkür belgesi ve hediye takdim edildi.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 2021 AÖF Final sınav tarihi ne zaman, saat kaçta yapılacak? AÖF sınav giriş bilgi ekranı

2021 AÖF Final sınav tarihi ne zaman, saat kaçta yapılacak? AÖF sınav giriş bilgi ekranı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık