Ana Sayfa Siyaset Özışık'tan Vali Yurtnaç'a sert tepki

Özışık'tan Vali Yurtnaç'a sert tepki

İYİ Parti İl Başkanı Metin Özışık, Vali Kemal Yurtnaç'ın, Cumhurbaşkanından hafif raylı sistemi isteyecek olması haberine yönelik eleştirilerde bulundu.

Giriş Tarihi: 11 Ocak 2018 Perşembe 23:08
Özışık'tan Vali Yurtnaç'a sert tepki

İYİ Parti Yozgat İl Başkanı Metin Özışık, Vali Kemal Yurtnaç’ın dün gazetecilere verdiği sabah kahvaltısı sırasında yaptığı açıklamayı Yozgat için talihsiz olarak nitelendirdi. Yozgat’ın onca önceliği varken böyle bir talepte Cumhurbaşkanının karşısına çıkılmasını doğru bulmadığını belirten Özışık, Belediye Başkanını, Ak Parti İl Başkanını ve STK başkanlarını bu talihsiz açıklamadan vazgeçirmeye davet etti. 

Cumhurbaşkanının 14 Ocak Pazar günü Ak Parti İl Kongresine katılmak için geliyor olması siyasette olduğu gibi bürokraside de büyük bir heyecana sahne oldu.

BU YATIRIMA ŞİMDİLİK İHTİYAÇ YOK

Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç’ın açıklamasını talihsizlik olarak nitelendiren Başkan Özışık, şu açıklamaları yaptı: "Cumhurbaşkanı Yozgat'a geldiğinde kendisinden sadece hafif raylı sistem isteyeceğiz" konulu haberi okudum. Önce şaka yapıyorlar diye düşündüm. Sonra aynı haberi bir kaç farklı yerde görünce gerçekten sizin tarafınızdan söylendiğini büyük bir üzüntü ile gördüm.

Bu şehrin o kadar acil öncelikleri varken cumhurbaşkanından hafif raylı sistem istemek neden? Evet bende isterim şehir merkezi ile kampus arasında hafif raylı sistem ama Allah aşkına bir acil eylem planı yapsak en acil on yatırımı sıralasak ilk ona girer mi ?

Sayın Belediye Başkanım,

Göreve başladığınız günden beri yaptığınız ve yapmak istedikleriniz ile ilgili sizi çoğunlukla takdir ettim. Hatta sizin tüm çalışmalarınızda dürüstlüğünüzle ilgili kimsenin bir söz edemeyeceğinide her ortamda söyledim. Fakat dürüstlük sadece kendi işini doğru yapmak olmamalı yanı başımızdaki bu talihsiz açıklamaya Yozgat için müdahale etmelisiniz.

Sayın AK Parti İl Başkanı,

Bu şehirde doğmuş büyümüş şehrin sorunlarını bilen başarılı saygın işadamı bir arkadaşımızsın. İl başkanlığından önce TSO başkanlığına adaylığınız sürecinde Yozgatın öncelikleri konusunda sohbet etmiştik. Son sözümüzde hepimiz aynı şeyleri söylüyoruz sorunları biliyoruz öncelikle ve yapılması gerekenler belli demiştik. Hafif raylı sistem öncelikle rimiz içinde hiç yoktu hiç konuşmadık. Bu talihsiz açıklamaya müdahale edeceğinize vali beyi bu yanlıştan döndereceğinize inanıyorum.

Sayın STK Başkanları

Bugüne kadar yapılan hiç bir toplantı çalıştay panel yada benzer bir organizasyon da gündeme bile gelmeyen bu konuda lütfen sessiz kalmayın. İki organizemizde ihtisas OSB olur her ikisinde çalışan sayısı 20.000 olur. Hava alanı açılır , hızlı tren

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık