Ana Sayfa Ekonomi Ovakent’e yatırımcılar akın akın geliyor

Ovakent’e yatırımcılar akın akın geliyor

Ovakent Belediye Başkanı Menderes Öztürk'ün girişimleri sonrasında adeta şantiyeye dönen Ovakent Beldesi, yatırımcı iş adamlarının en çok ziyaret ettiği bölge oldu.

Giriş Tarihi: 9 Kasım 2016 Çarşamba 23:45
Ovakent’e yatırımcılar akın akın geliyor

 12 Kasım'da, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın da katılımıyla yapılacak olan toplu açılış ve temel atma töreni öncesinde Öztürk'ün dünkü ziyaretçileri Kayseri Yem ve Kemsan Et Kombinası yetkilileri oldu. Başkan Öztürk, "Yatırımcı bizim baştacımızdır. Kapımız tüm yatırımcı ve müteşebbislerimize sonuna kadar açıktır. Zorlaştıran değil, yatırımları kolaylaştıran bir anlayışıyla Ovakent'imizi cazibe merkezi haline getirdik" dedi.

Belediyecilikteki başarısına, bölgeye en çok yatırımcı kazandıran Başkan olarak tarihe not düşen Ovakent Belediye Başkanı Menderes Öztürk'ün makamı adeta uğrak yeri oldu. Cumartesi günü 300'e yakın yatırımcı işadamını ağırlayacak olan Başkan'ın dünkü konukları ise Kayseri'nin devleri arasında yerini alan Kayseri Yem ve Kemsan Et Kombinası'nın yetkilileri oldu.

Ovakent'in gerek Kayseri'ye yakınlığı ve gerekse Belediye Başkanı Menderes Öztürk'ün yatırımcıya sağladığı imkanların Belde'yi cazibe merkezi haline getirdiğini söyleyen Kayseri Yem Fabrikası sahiplerinden Erdem Başyazıcıoğlu ve Kemsan Et Kombinası sahiplerinden Nuh Arsoy, yapacakları yatırımlar konusunda bilgiler aktardı.

Biogaz tesisinin faaliyete geçmesiyle birlikte Ovakent'in organize sanayi bölgesi haline geleceğini dile getiren İşadamları Başyazıcıoğlu ve Arsoy, daha sonra yatırım yapacakları alanlarda incelemelerde bulundu.

YATIRIMCI BAŞTACIMIZ

İşadamlarının ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ve Ovakent'e yapacakları yatırımlardan dolayı teşekkür eden Başkan Menderes Öztürk, "Taş üstüne taş koyandan Allah razı olsun. Belediye Başkanı olarak yatırımcılarımıza en büyük kolaylıkları sağlamak bizim asli görevimizdir. Yeter ki, yeni iş, yeni aş imkanları olsun" dedi.

Kısa sürede yaklaşık 50 milyon TL'lik yatırımı Beldesi'ne kazandıran ve 12 Kasım 2012 günü büyük bir organizasyona imza atacak olan Başkan Öztürk, Cumartesi günü 300'e yakın yatırımcı ve müteşebbisi ağırlayacaklarını söyledi.

İhlas ve samimiyetle yapılan her işin mutlak suretle başarıya ulaşacağını kaydeden Başkan Menderes Öztürk, "Allah'a şükür, gerek Belediye hizmetleri noktasında ve gerekse yatırımlardaki tercih konusunda Ovakent, Beldelerin Gözdesi haline gelmiştir" şeklinde konuştu.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın teşrifleriyle temeli atılacak olan biogaz tesislerinin, bölgede lokomotif rol üstleneceğini söyleyen Başkan Öztürk, "Türkiye'nin en modern ve en büyük biogaz tesisimizin temelini atacağız. Mayıs ayında tamamlanması planlanan tesis, onlarca insanımıza iş imkanı sağlamasının yanında ortaya çıkartacağı sinerji onlarca yatırımcının gelmesine vesile olacaktır.”dedi.

Sürmeli Haber / Özel

YORUMLAR
  • yorum2018-03-26 04:39:00Huseyin Bulut

    Allah Menderes baskanimizdan razi olsun Amsterdamdan seni izlemeye devam ediyom insaallah bi bes yil daha destan yazmaya devam gozlerinden oper tebrik ederim Huseyin Bulut

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık