Ana Sayfa Ekonomi Ovakent Beldesi'nde tarihe büyük harflerle not düşüldü

Ovakent Beldesi'nde tarihe büyük harflerle not düşüldü

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ başta olmak üzere Yozgat bürokrasini ağırlayan Ovakent Beldesi'nde tarihe büyük harflerle not düşüldü.

Giriş Tarihi: 15 Kasım 2016 Salı 00:28
Ovakent Beldesi'nde tarihe büyük harflerle not düşüldü

 Toplu Açılış ve Temel Atma Törenin gerçekleştirildiği Belde'de, onlarca işadamı, yatırım yapmak üzere şimdiden Belediye Başkanı Menderes Öztürk ile irtibata geçerek, arsa almak için girişimlerde bulundu.

 Yozgat'ın gündemini en fazla meşgul eden Beldelerin başında yer alan Ovakent, Cumartesi günü tarihi günlerinden birisini daha yaşadı. Belediye Başkanı Menderes Öztürk'ün girişimleri sonrasında Belde'ye akın eden yatırımcıların yapımını tamamladığı eserlerin açılışı ve temel atmak için sıra beklediği Ovakent, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ başta olmak üzere Yozgat, Boğazlıyan ve çevre il ve ilçelerden gelen binlerce misafire ev sahipliği yaptı.

Bayram havasında gerçekleşen törende konuşan Belediye Başkanı Menderes Öztürk, vatandaşın arazilerini satmamasının bir çok fabrikanın yapılmasının önünde engel oluşturduğunu söyledi.

 “İşte Yozgat bundan dolayı gelişmiyor” diyen Öztürk, “Buraya grup halinde iş adamı getirdim. Hatta şu anda bu iş adamlarından 200’ü burada. Bunlardan biri arsa almadığından dolayı pişman. Et entegrede 25 kişi, buradan da 15 kişi istihdam sağlayacak. Ama Ovakent’ten kimse gitmeyecek” dedi.

EN ÇOK İSTİHDAMI OVAKENT SAĞLAYACAK

Gerçekleştirmek istediği projelere kimsenin inanmadığını söyleyen Başkan Öztürk, “AK Parti İl Başkanı sayın Harun Lekesiz'e teşekkür ediyorum. Bana tek inanan o oldu. AK Partim olmasa ben bunları yapamazdım. Allah ondan razı olsun. Bana 20 kişilik istihdam sağladı. Şu anda yufka yapılıyor. 2017 yılının sekizinci ayına kadar sıra var. Çünkü üretip satıyoruz.
Maaşını ödeyemeyen bir belediye idik. Bu durumu yüzde 99 çözdük sayılır. Bakanımdan ilçelik istiyorum. Ovakent, bölgesinde istihdam sağlayarak ilçe olacak. İsmini vermeyeyim bugün biri geldi. ’100 bin metrekare arazi alalım, orada seracılık kuralım’ dedi. 100 bin metrekarede 100 kişi çalışacak.
Anam burada doğurdu ama beni Kayserililer yetiştirdi. Ben hesabımı iyi yaparım. Bu kardeşiniz sizin hizmetçiniz. Bakanımıza ve işadamlarımıza teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

2 yıl gibi kısa sürede Ovakent'e 21 milyon TL'lik yatırım yapılmasını sağladığını hatırlatan Belediye Başkanı Menderes Öztürk, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: "Temeli atılan Biogaz tesisinin tamamlanması sonrasında 70 kişiye istihdam sağlanacaktır. Bu yatırımların gerçekleşmesinde bizlere destek olan Adalet Bakanımız sayın Bekir Bozdağ başta olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Çalışmalarımız, hizmetlerimiz artarak devam edecektir. Bizin sevdamız Ovakent'tir."

VALİ YURTNAÇ: BAŞKANIMIZI TEBRİK EDİYORUM

Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç ise, bir öğretmenin öğrencisine verdiği ‘hayalinizi yazın’ ödevine karşılık, öğrencisinin yazdığı hayali gerçekleştirilemez bulduğu için öğretmenin sıfır verdiğini ama öğrencinin ise bu hayalini daha sonra gerçekleştirdiği hikayeyi anlatarak, “Hayatta hayal edeceğiz. Ovakent başkanı gibi gerektiğinde hayalimizden sıfır almayı göze alacağız. Belediye başkanımızı tebrik ediyorum. Desteklerimiz hep yanında olacaktır” şeklinde konuştu.

BOZDAĞ’DAN ÖZTÜRK’E ÖVGÜ DOLU SÖZLER


Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da temelini attığı tesisin hayırlı olmasını, inşaat sürecinin kazasız ve belasız tamamlanmasını ve sonrasında bölgeye hizmet vermesini Cenab-ı Allah’tan temenni ettiğini kaydederek sözlerini şöyle sürdürdü;
 “Değerli Ovakent Belediye Başkanımız Menderes Bey burada bizi güldüren aynı zamanda düşündüren bir konuşma yaptı. Belediye başkanımız yapısı itibariyle becerikli bir arkadaşımız. Değerli belediye başkanımızı gönülden tebrik ediyorum.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık