Ana Sayfa Eğitim Öğrencilerden üç boyutlu maket sergisi

Öğrencilerden üç boyutlu maket sergisi

Boğazlıyan Cumhuriyet Ortaokulu 5’nci sınıf öğrencileri, Sosyal Bilgiler dersinde Türkiye’nin tarihî ve kültürel değerleri ile Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinde camileri ve caminin bölümlerini daha iyi tanıtmak için üç boyutlu maketlerini yaparak sergiledi.

Giriş Tarihi: 20 Ocak 2017 Cuma 13:31
Öğrencilerden üç boyutlu maket sergisi

Okul Müdürü Yener Eseryel, “Çocuklarımız bu tür etkinlikler sayesinde bilgilerini pekiştirirken, aynı zamanda sosyal olarak da kendisini geliştiriyor. Bu nedenle ders konularına uygun sosyal aktivitelere büyük önem veriyoruz” dedi.

Boğazlıyan Cumhuriyet Ortaokulu 5’nci sınıf öğrencileri, Sosyal Bilgiler dersinde Türkiye’nin tarihi ve kültürel değerlerini üç boyutlu maketlerini yaparak tanıtıyor.

20 öğrenci yaptığı maket tarihi ve kültürel varlıkları okulda Güzel ülke Türkiye’mizin Değerleri ismi ile sergi açtı. Sergide ülkenin dünyaca ünlü tarihi ve kültürel varlığın maketleri yer aldı. Sosyal Bilgiler Öğretmeni Ali İhsan Kahraman, sergiledikleri maket tarihi eserleri öğrencilerin ülke topraklarındaki tarihi ve kültürel varlıkları yakından tanıması ve hangi bölgede hangi ürün yetiştiğini açıklamak için açtıklarını söyledi.

 Öte yandan, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinde camileri caminin bölümlerini daha iyi tanıtmak için üç boyutlu maketleri ile namaz ibadetlerini daha güzel bir şekilde yapmak için kendi seccadelerini yaparak sergide tanıttı.

Yaklaşık 45 öğrencinin maket camii ile seccadelerini okuldaki öğrencilere sergiledi. Boğazlıyan Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri derste öğrenmiş oldukları bilgilerden yola çıkarak birbirinden ilginç cami maketleri hazırladı. Boğazlıyan Cumhuriyet Ortaokulu öğrencileri derste öğrenmiş oldukları bilgilerden yola çıkarak birbirinden ilginç cami maketleri hazırladı.

 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Mustafa Başar gözetiminde 5. sınıf öğrencileri tarafından hazırlanan ‘Cami ve Caminin Bölümlerini Tanıyalım’ isimli sergiye okul öğrencileri büyük ilgi gösterdi.

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinde öğrenmiş oldukları bilgileri pratiğe döken Cumhuriyet Ortaokulu öğrencilerin yapmış oldukları cami maketleri dikkat çekti. Öğrenciler hazırlamış oldukları modellerde derste öğrendikleri cami ve caminin bölümlerini en iyi ve en ayrıntılı bir şekilde anlatmaya çalıştı. Camileri ve camilerin bölümlerini tanıtmaya çalıştıklarını ifade eden 5. sınıf öğrencileri, çalışmalar sırasında hem çok eğlendiklerini hem de derste öğrendikleri bilgileri pekiştirdiklerini söyledi. aptıkları çalışmanın kendileri için yararlı olduğunu kaydeden öğrenciler, artık cami ve caminin bölümlerini çok daha iyi bildiklerini ifade etti.

Ayrıca Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Mustafa Başar “dersimizde namaz ibadetini daha güzel bir şekilde kılmayı öğrendiler. Sonunda her öğrencilerimiz namaz kılmak için kendi seccadesini yaptılar. Bu da onların kendi yaptıkları seccade de namazlarını isteyerek kılmalarını sağlamaktadır” dedi.

 Boğazlıyan Cumhuriyet İlk ve Ortaokulu Müdürü Yener Eseryel, öğrencilerinin Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinde öğrendikleri bilgileri pratiğe döktüğünü ifade etti.

Eseryel, “Çocuklarımız bu tür etkinlikler sayesinde bilgilerini pekiştirirken, aynı zamanda sosyal olarak da kendisini geliştiriyor. Çünkü öğrencilerimiz yapmış oldukları çalışmaları anlatırken hem kendilerini daha iyi ifade etmesini hem de sahip oldukları bilgileri karşı tarafa nasıl aktarması gerektiğini öğreniyorlar. Aslında bunların hepsi ayrı ayrı eğitim-öğretim konuları. Bu nedenle ders konularına uygun sosyal aktivitelere büyük önem veriyoruz.” dedi.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz 2021 AÖF Final sınav tarihi ne zaman, saat kaçta yapılacak? AÖF sınav giriş bilgi ekranı

2021 AÖF Final sınav tarihi ne zaman, saat kaçta yapılacak? AÖF sınav giriş bilgi ekranı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık