Ana Sayfa Eğitim Öğrencilerden TÜBİTAK bilim fuarına yoğun ilgili

Öğrencilerden TÜBİTAK bilim fuarına yoğun ilgili

Akdağmadeni Akşemseddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Tubitak Bilim Fuarı yoğun katılım ile gerçekleşti.

Giriş Tarihi: 24 Mayıs 2016 Salı 09:51
Öğrencilerden TÜBİTAK bilim fuarına yoğun ilgili

Akdağmadeni Akşemseddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen Tubitak Bilim Fuarına İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Karadağ, Şube Müdürleri Ömer Özdemir,Yaşar Bilir, İl Genel Meclis Üyeleri Adem Darımla, Ali Güran, daire müdürleri, okul müdürleri öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Bilim fuarının açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Kenan Önal, “Bir gün önce bir öğrencimizi kaybettiğimizden dolayı buruk bir Tubitak Bilim fuarı gerçekleştiriyoruz. Bu nedenle fuarımızın eğlence bölümlerini kaldırdık.” dedi.

Okullarında adalet ve zabit katipliği bölümü eklendiğini hatırlatan Önal, “Bu bölümlerimiz önümüzdeki eğitim öğretim yılında öğrenci alacak. Bu bölümün okulumuza kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Karadağ’da yaptığı konuşmada, “Tubitak Bilim Fuarları sayesinde öğrencilerimiz uygulamalı eğitim alıyor ve güzel öğreniyor. Sosyal bir etkinlik olduğunu düşünüyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Konuşmalarının ardından, kurdele kesilerek fuar gezildi. Fuarda yapılan projeler katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı. Önümüzdeki yıl faaliyete geçecek Adalet ve Zabit katipliği Bölümü Pastası kesilerek katılımcılara ikram edildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık