Ana Sayfa Yozgat O İddialar Yalan Çıktı! İşte Olayın Gerçek Yüzü..

O İddialar Yalan Çıktı! İşte Olayın Gerçek Yüzü..

Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi için ortaya atılan karantina iddialarının gerçek olmadığı ortaya çıktı...

Giriş Tarihi: 10 Eylül 2014 Çarşamba 17:06
O İddialar Yalan Çıktı! İşte Olayın Gerçek Yüzü..
İstanbul'un en büyük kamu hastanelerinden biri olan Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Dahiliye Servisi için ortaya atılan 'uyuz salgını ve karantina iddialarına hastanenin Başhekimi Doç. Dr. Ahmet Lütfullah Orhan’dan yalanlama geldi.

İstanbul Tabip Odası dün yaptığı bir açıklamada Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin Dahiliye Servisi'nde uyuz salgını tespit edildiği ve servisin kapatıldığını öne sürülürken salgının sebebinin ise taşeron işçiler olduğunu iddia etmişti.

İşte bu iddia üzerine İstanbul Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden yalanlama geldi.

Hastane Başhekimi Doç. Dr. Lütfullah Orhan Haber7’ye yaptığı açıklamada ortaya atılan iddianın maalesef tamamen yalan, yanlış bir algı oluşturmaya yönelik olduğunu belirtirken olayın aslını anlattı…

BU RAKAMLARLA NASIL ''KARANTİNA VAR''' DENİR

Karantinanın bir yere girişi çıkışların tamamen durdurulması anlamına geldiğini ifade eden Doç. Dr. Orhan, bugün öğlen itibariyle hastanenin polikliniklerine 3 bin 211 hastanın, acil servislere ise 300 hastanın geldiğini ve ameliyathanelerde 200 hastanın ameliyat edildiğini öte taraftan ise hastanede 580 hekimin aktif çalışıp 562 yatağın ise aktif olarak hizmet verdiğini belirterek böyle bir ortamda nasıl karantina var denilebildiğine çok şaşırdığını söyleyerek bu rakamların söz konusu iddiayı da tamamen yalanladığını ifade etti.

7 PERSONELE UYUZ TEŞHİSİ KONULDU!

Olayda bahsi geçen servisin dâhiliye servisi olduğunu ve olayın aslının bu serviste çalışan 7 personelde görülen uyuz vakası olduğunu dile getiren Başhekim Doç. Dr. Orhan, ‘’Hastanede bulunan hiçbir hastaya uyuz tanısı konulmuş değil. Uyuz teşhisi konulmuş 7 personelimiz kaşınma şikâyetleri üzerine cildiye polikliniğine başvuru yapıyor ve konulan teşhis sonrası kendilerine ilaç ve 1 günde istirahat veriliyor. 1 günlük istirhatin ardından bu arkadaşlarımız şikayetlerinden izole olmuş bir şekilde tekrar işbaşı yapıyorlar. Olay sadece bundan ibarettir ‘’ diye konuştu.

SALGIN DIŞ KAYNAKLI!

Problemin kaynağının hastane olduğuna dair ortada hiçbir verinin olmadığını da belirten Doç. Dr. Orhan, uyuz teşhisi konulan 7 personelin 3’ünün aynı evi paylaştığını ve gün boyu çalışma ortamlarında ortak malzemeleri de kullandığına dikkat çekerek salgının dış kaynaklı olduğunu söyledi.

KARANTİNA KARARI YOK

Bir hastanede karantina kararı alınması için Enfeksiyon Kontrol Komitesi ve hastane idaresinin ortak kararının olması gerektiğine de vurgu yapan Doç. Dr. Orhan, kendilerinin böyle bir kararı olmadığını zaten bu durumun da kendileri için gribal bir enfeksiyondan daha fazla önem araz eden bir durum olmadığını belirterek, olayı bu noktaya getirenlerin Mecidiyeköy’deki asansör kazası ile bağlantı kurup ''işçilerin işyeri güvenliği ve sağlığı ile ilgili sıkıntısı var'' algısı oluşturmak istediğini söyledi.

Haber 7

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yozgat’ın cehresini değiştirecek! Başkan Celal Köse son durumu paylaştı

Yozgat’ın cehresini değiştirecek! Başkan Celal Köse son durumu paylaştı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık