Ana Sayfa Yozgat Nurdoğan'dan Çarpıcı Açıklamalar

Nurdoğan'dan Çarpıcı Açıklamalar

Nurdoğan, Valilik ve Belediye’nin öncülüğünde bir oluşuma her türlü desteği vereceklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 14 Haziran 2014 Cumartesi 15:20
Nurdoğan'dan Çarpıcı Açıklamalar
Yimpaş Yozgatspor Kulübü Başkanı Nurullah Nurdoğan, takımın geleceğine yönelik belirsizliğin bir an önce ortadan kalkmasını arzu ettiklerini söyledi. Bu nedenle takımı sağlam, geleceği garantide olan bir yapıya devretmeye ve bu konuda her türlü katkıyı sağlamaya hazır olduklarını belirten Nurdoğan, “Yimpaş elini çekse biz varız diyenler vardı. Tam zamanı işte şimdi değil de ne zaman. Yozgatlı iş adamları, siyasileri, Yozgat’ın ileri gelenleri Yozgatlıyım diyenler buyursun gelsinler hep beraber kafa yoralım” dedi.

Yimpaş Holding’in Yimpaş Yozgatspor Yönetimini bırakacağını açıklamasının ardından henüz belirsizliğin ortadan kalkmaması ve takıma hiç kimsenin sahip çıkmaması üzerine halen başkanlık görevini yürüten Nurullah Nurdoğan, bir basın toplantısı düzenleyerek Valilik ve Belediyeyi göreve çağırdı.

SAĞLIKLI BİR OLUŞUMDAN YANAYIZ

Ligin bitiminden sonra Yimpaş olarak takımı bırakacaklarını açıkladıklarını hatırlatan Kulüp Başkanı Nurullah Nurdoğan, yaşanılan gelişmeleri şu şekilde özetledi: “Bazı arkadaşlar kulübe talip olduklarını söylemişlerdi. Ben de her biriyle birebir görüştüm. Ancak bu işin sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için belediyenin bu işi üstlenmesinin doğru olacağı kanaati oluştu. Bu çerçevede 2 defa Belediye Başkanımızla görüştüm. Bundan sonra ancak Yozgat Belediyespor ismiyle bu işin daha iyi olacağını düşünerek Belediye Başkanımız Kazım Arslan ile görüştük. Kendisine dosyamızı teslim ettik. Başkanın iyi niyetli olduğunu gördüm. Yozgatspor hepimizin, takıma sahip çıkmamız gerektiğini düşünüyorum

HER TÜRLÜ FEDAKARLIĞA HAZIRIZ

 Belediye Başkanımız kulübün son durumunun ne olduğu ile bizden dosya istedi bende 2 hafta öncesinden verdim. Ben toplantı yapıp size döneceğim dedi. Şuana kadar bir dönüş olmadı. Ama ben başkanın bu duruma sıcak baktığını düşünüyorum. Vali Bey Yozgatspor’un profesyonel ligde olması sebebiyle şimdiye kadar tam anlamıyla yardımcı olamadıklarını ancak amatör spor kulüplerine yardımcı olabileceklerini, bundan sonra Yozgatspor’a yardımcı olabiliriz, destek verebiliriz. Yozgatspor’a da sahip çıkmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı. Nurdoğan: “Ben de niye şimdi, düşmeden önce sahip çıksaydınız daha iyi değil miydi? Dediğimde sıkıntılarının olduğunu o dönemde yardımcı olamayacaklarını kendisi söyledi. O gün destek olamadınız hiç değilse şimdi destek olun takıma sahip çıkın dedim. Vali Bey de tamam kulüple ilgili araştırmalarımızı yaptırıyorum. Kulübün borçlarını sürekli imkan buldukça en aza indirmeye çalışıyoruz. Tüm resmi borçlar Yimpaş Holdinge kalacak. Belediye Başkanımıza 1 ay önce verdiğimiz dosya ile yarın vereceğimiz dosya farklı olacak. Dosya ortada muhataplarla oturalım, çağıralım futbolcuları sadece kulübün devrine müsait hale gelecek futbolcu borçlarını senetlerini, maç başlarını çözmeye çalışalım. Kaça çözüyorsak oturup hep beraber çözelim. Zaman kaybetmeyelim. Yapılacak bütün kolaylıkları Yimpaş adına yapmaya çalışıyoruz. Ne yapılacaksa üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Ama bunu da yaparken Yozgatspor’u devrederken doğru adrese teslim edelim.

ŞİMDİ TAM ZAMANI

Bu durumlara gelmeyi gönlümüz istemezdi, hiç kimse takımının düşmesini istemez. Yozgatspor’un düştüğüne hala inanmak istemiyorum. Hatayı birilerine yüklemek yanlış olur. Dün geçti yarına bakalım. Yozgatspor’un durumu ne olacak ona bakmamız gerekiyor. 20 yıla yakın Yimpaş, Yozgat’a 1. Lig PTT Ligi ve 2. Lig heyecanını yaşattı. Bunların hepsi ayrı bir güzellik ama aynı Yimpaş döneminde hiç beklememize ve çokta çaba sarf etmemize rağmen ne yazık ki Bölgesel Amatör Lig’e düştü. Yimpaş’tan daha sağlıklı daha güzel bir şekilde yapı oluşturmak lazım. Yimpaş elini çekse biz varız diyenler vardı. Tam zamanı işte şimdi değil de ne zaman. Yozgatlı iş adamları, siyasileri, Yozgat’ın ileri gelenleri Yozgatlıyım diyenler buyursun gelsinler hep beraber kafa yoralım. Ben de üzerime düşen ne varsa yaparım.”

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Çobanın imdadına jandarmalar koştu

Çobanın imdadına jandarmalar koştu

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık