Ana Sayfa Ekonomi Nevşehir’den Yozgat’a inceleme yapmaya geliyorlar

Nevşehir’den Yozgat’a inceleme yapmaya geliyorlar

Nevşehirli çiftçiler için, projelendirilen örnek meyve bahçelerini yerinde görmek ve değerlendirmeler yapmak amacıyla, Yozgat’a tarımsal amaçlı gezi programı düzenlendi.

Giriş Tarihi: 28 Kasım 2016 Pazartesi 22:10
Nevşehir’den Yozgat’a inceleme yapmaya geliyorlar

Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü organizasyonuyla gerçekleşen programa Nevşehir Merkez’in yanısıra Ürgüp, Avanos ve Gülşehir ilçelerinde ağırlıklı olarak meyve üretimi yapan çok sayıda çiftçi iştarak ediyor.

Nevşehirli Çiftçiler için, projelendirilen örnek meyve bahçelerini yerinde görmek ve değerlendirmeler yapmak amacıyla, Yozgat’a tarımsal amaçlı gezi programı düzenlendi. Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü organizasyonuyla gerçekleşen programa Nevşehir’in yanısıra Ürgüp, Avanos ve Gülşehir ilçelerine bağlı köylerde ağırlıklı olarak meyve üretimi yapan çok sayıda çiftçi, bu köylerin muhtarları, Ziraat Odası temsilcileri ile Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nde görevli teknik personelkatıldı.

Tarımsal geziye, Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan Yılmaz da eşlik etti. Misafirler, Yozgat Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ziyaattin Özdemir tarafından en üst düzeyde ağırlanacak. Konuya ilişkin gazetecileri bilgilendiren Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan Yılmaz şunları söyledi:

YOZGAT’TA MEYVECİLİKTE ÖRNEK PROJELERE İMZA ATIYORUZ

“Tarım sektöründeki ürün çeşitliliğinin artırılması, meyve üretiminin teşvik edilmesi ve geliştirilmesi, çiftçinin ürettiği üründen yeterli oranda gelir elde etmesinin sağlanması, çiftçilerimizin pazar sorunu olmayan ürünler ile ihracata yönelik alternatif ürünler yetiştirmeye teşvik edilmesi bakımından; Yozgat’ta tesis edilen örnek meyve bahçelerinin yerinde görülmesi, değerlendirilmesi ve çiftçilerin birbirleriyle üretim ve pazarlama konularında görüş alış verişinde bulunması sağlamak amacıyla, Nevşehirli çiftçilerimiz için, Müdürlüğümüzce Yozgat’a Tarımsal  Gezi Programı düzenlenmiştir. Yapılan gezi programına; Ürgüp, Avanos ve Gülşehir ilçelerimizden, ağırlıklı olarak meyve üretimi yapan; çiftçilerimiz ve muhtarlarımız ile Ziraat Odası temsilcileri ve Müdürlüğümüz teknik personelleri katılmıştır.” Nevşehir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Okan Yılmaz; önümüzdeki dönemde de, bu tür projeleri yerinde görmek,  değerlendirmeler ve paylaşımlarda bulunmak üzere, tarımsal amaçlı gezi organizasyonlarının yapılmaya devam edileceğini sözlerine ekledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık