Ana Sayfa Güncel Necdet Özel'in De Artık Bildiği Ne?

Necdet Özel'in De Artık Bildiği Ne?

Ahmet Davutoğlu, ‘Çözüm Süreci'ni bilmiyoruz’ diyen Genelkurmay Başkanı için “Şimdi aynı şeyi söyleyemez” açıklamasında bulundu.

Giriş Tarihi: 15 Eylül 2014 Pazartesi 12:04
Necdet Özel'in De Artık Bildiği Ne?
Ahmet Davutoğlu, önceki gün İstanbul Dolmabahçe’deki Başbakanlık Ofisi’nde, başbakan olarak ilk kez bazı gazetelerin genel yayın yönetmenleriyle bir araya geldi. Davutoğlu çözüm süreciyle ilgili olarak net mesajlar verdi. Çözüm sürecinde adım atma vaktinin geldiğine vurgu yapan Davutoğlu özetle şu açıklamayı yaptı:

"NECDET ÖZEL ARTIK BİLİYOR"

“Yol haritası zihnimizde berraklaştı, adım adım gidecek. Son iki haftada şekillenen hususlar çoğu. Bu anlamda da asker sivil arasında bilgi farkı yok. G.Kurmay Başkanı ile üç kez görüştüm son bir hafta, 10 gün içinde. (G.Kurmay Başkanı Çankaya’daki 30 Ağustos resepsiyonunda ‘süreci bilmiyoruz’ demişti) Şimdi aynı şeyi söylemez. Geçmişte de MGK’da tartıştık, konuştuk. O yüzden ilgili her aktör sürecin içinde olsun, bilgi sahibi olsun, kamuoyuna verdiğimiz mesajlar tek olsun diye bu mekanizmaları kuruyoruz. İki üç mesaj olursa kafa karışıklığı doğar.” Ve çözüm süreciyle ilgili son söz: “Kolay olmadı buraya gelmek, kolayca bu süreci terk etmez, provokasyona kurban etmeyiz.”

‘Çözüm sürecinde adım atma vakti’

“Son terör yasasıyla da çözüm süreci içindeki hiçbir devlet görevlisi, atacağı adımlar dolayısıyla bir gün bir zorlukla karşılaşırım diye adım atmaktan çekinmez. O zaman ne olacak? İşte şimdi geldiğimiz nokta, artık adım atma vakti. Yani neyse bu çözüm sürecinin nihai hedefleri, ki onun içinde silahsızlanma da var, terör olayını bitirecek, toplumsal entegrasyonu nihai noktaya getirecek, şiddeti yok edecek bir sürecin başlaması lazım. Geçmişte olan çabalar bunun önünü açmak içindi.”

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Aylardır aranan firari Yozgat’ta yakalandı

Aylardır aranan firari Yozgat’ta yakalandı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık