Ana Sayfa Kültür Sanat Mustafa Çiftçi’ye büyük ödül

Mustafa Çiftçi’ye büyük ödül

'Bozkırda Altmışaltı' kitabıyla, Türkiye Yazarlar Birliği’nin En İyi Hikâye Kitabı Ödülü’nü kazanan Mustafa Çiftçi, bir başarıya daha imza attı.

Giriş Tarihi: 11 Aralık 2016 Pazar 21:11
Mustafa Çiftçi’ye büyük ödül

 Adem’in Kekliği ve Chopin (Şopen)”, “Bozkırda Altmışaltı” kitaplarının yazarı Çiftçi, Star Gazetesi tarafından düzenlenen Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliğiyle verilen ‘Necip Fazıl Ödülleri’nden “ilk eserler” değerlendirmesinde ödülü Emel Özkan ile birlikte paylaştı.

Edebiyat ve fikir dünyasında büyük heyecan uyandıran, ‘Necip Fazıl Ödülleri’ Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla sahiplerini buldu.

NECİP FAZIL ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

 Eserleri ve fikirleriyle nesillere öncülük eden üstat ‘Necip Fazıl’ın kültürel ve manevi mirasını yaşatmak amacıyla Star Gazetesi tarafından düzenlenen ve Kültür ve Turizm Bakanlığı işbirliğiyle verilen ‘Necip Fazıl Ödülleri’nin bu yıl üçüncüsü gerçekleşti.

İlk kitabı Adem’in Kekliği ve Chopin ile iyi bir çıkış yapan Bozkırda Altmışaltı kitabıyla da Türkiye Yazarlar Birliği’nin En İyi Hikaye Kitabı Ödülü’ne layık görülen Çiftçi, bir gurur daha yaşadı. Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen gecede Ebubekir Eroğlu şiir, Cihan Aktaş Hikaye-Roman, Yaşar Çağbayır fikir ve araştırma, Emel Özkan ve Mustafa Çiftçi ilk eserler ve saygı dalında ise Mustafa Kutlu ödüle layık görüldü. Necip Fazıl Ödülleri jürisinde Beşir Ayvazoğlu, Fatih Andı, Hicabi Kırlangıç, Nurcan Yurdakul , Osman Konuk ve Turan Karataş yer aldı. Medya ve devlet protokolünden seçkin isimlerin de katıldığı ödül töreni, 24 TV ve TV 360 ortak yayını ile ekranlara geldi.

İLK ESERLER ÖDÜLÜ’NÜ ÖZKAN’LA PAYLAŞTI

Necip Fazıl ilk eserler ödülü Mustafa Çiftçi’ye verildi. Çiftçi ödülünü Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’tan aldı. Çiftçi ödül sonrası yaptığı konuşmada, “Tanıtım filminde de gördüğünüz gibi ben Yozgat’tan Anadolu’nun bağrından geliyorum. İzninizle bu ithaf etmek istediğim kişiler var. Biricik anneme, üzerimizden gölgesi eksik olmasın diye duacı olduğumuz babama, Yozgat’ın tabiriyle bidenecik kardeşime, hayat arkadaşım yoldaşım Songül hanıma, oğlum Ahmet’e anamın adı ağzımın tadı kızım Leyla’ya ve Yozgat’a bu ödülü ithaf ediyorum. Teşekkür ederim sağolun” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık