Ana Sayfa Güncel Mümin Sarıkaya’nın “Ben Yoruldum Hayat” şarkısına sahip çıktı

Mümin Sarıkaya’nın “Ben Yoruldum Hayat” şarkısına sahip çıktı

Yozgat’ın gururu olan kısa bir sürede milyonlarca kişiye ulaşan ve dillere pelesenk olan Mümin Sarıkaya’nın söylediği “Ben Yoruldum Hayat” isimli şarkıya birileri hemen sahip çıktı.

Giriş Tarihi: 2 Mayıs 2016 Pazartesi 22:23
Mümin Sarıkaya’nın “Ben Yoruldum Hayat” şarkısına sahip çıktı

Besteci, söz yazarı ve yorumcu Tunay Bozyiğit Ben Yoruldum Hayat şarkısının müziğinin kendisine ait olduğunu iddia ederek akıllara ziyan açıklamalarda bulundu.

BİRÇOK SANATÇI OKUDU

Yozgat’ın bağrında yetişip yaptığı sözü ve müziğiyle müzik sektörüne adını altın harflerle yazdıran Mümin Sarıkaya “Ben Yoruldum Hayat” şarkısıyla dinlenme rekorları kırarak birçok ünlü sanatçının diline dolandı.

KENDİSİNE AİTMİŞ!

Mümin Sarıkaya’nın eserini ünlü şarkıcı Sibel Can’ında seslendirdiği “Ben Yoruldum Hayat” şarkısı üne kavuşunca söz yazarı ve yorumcu Tunay Bozyiğit şarkının müziğini sahiplenerek kendisine ait olduğunu iddia etti.

MÜMİN SARIKAYA’NIN CEVABI BEKLENİYOR

Sarıkaya ve albümü hazırlayan müzik şirketi hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduğunu söyleyen Bozyiğit, daha önce bu müzikle “Türkülerle Söyle Sılaya Dönsün” adlı eserinin olduğunu ve müziğin bu eserden araklandığını ileri sürdü. Mümin Sarıkaya’nın bu iddialar karşısında nasıl bir cevap vereceği merak konusu.

“Ben Yoruldum Hayat” şarkısının kendisine ait olduğunu iddia eden Tunay Bozyiğit kendisini bakın nasıl savundu. Bozyiğit, Mümin Sarıkaya’nın seslendirdiği şarkının müziğinin kendisine ait olduğunu öne sürdü.

 Daha önce bu müzik ile yapılan şarkısını delil gösteren Bozyiğit, Sarıkaya ve albümü hazırlayan müzik şirketi hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduğunu söyledi. Bozyiğit, “Türkülerle Söyle Sılaya Dönsün eserimden araklanmıştır. Yasal olan bütün haklarımı kullanacağım, yargıya güvenmek istiyorum. Eğer ki yargı yolları tükense bile Avrupa İnsan hakları Mahkemesi’ne kadar götüreceğim. Çünkü bu benim çocuğumdur.” dedi. Bozyiğit’in avukatı Müslüm Kızıl da, “Gerekli incelemede iki eser arasında benzerlik net olarak gözüküyor. Bunun üzerine gerekli delilleri toplayarak Cumhuriyet savcılığına şikayetimizi yaptık.” ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık