Ana Sayfa Yozgat Motocross Heyecanı Başladı!

Motocross Heyecanı Başladı!

Yozgat’ın Sorgun İlçesi’nde bu yıl 2.'si düzenlenen Motocross yarışmaları büyük heyecana sahne oldu.

Giriş Tarihi: 25 Ağustos 2014 Pazartesi 13:10
Motocross Heyecanı Başladı!
Yozgat’ın Sorgun İlçesi’nde bu yıl 2.'si düzenlenen Motocross yarışmaları büyük heyecana sahne oldu.

Sorgun’da çeşitli illerden toplam 50 sporcunun katıldığı yarışmalarda sporcular birbirinden zor parkurları geçerken, bazı sporcular ise küçük çapta geçirdikleri kazalar sonucu yarışmadan çekilmek zorunda kaldı. Yarışmada tek bayan yarışmacı Hatice Şahin ise gösterdiği performansla izleyicilerden büyük alkış topladı.

50 SPORCU KATILDI

Sorgun Motosiklet Derneği tarafından bu yıl 2’incisi düzenlen Motosiklet Festivaline Yozgat, Erzincan, Sivas, Adana, Çorum, Amasya, Ankara, Kırıkkale, Nevşehir, Konya, Kırşehir’den 50 sporcu katıldı.

ALAN: “AMACIMIZA ULAŞMIŞ BULUNUYORUZ”

Sorgun Motosiklet Derneği Başkanı Nihat Alan, festival düzenlemekteki amaçlarının gençleri motosiklet sporuna heveslendirmek olduğunu söyledi. Motosiklet Festivali içerisinde düzenlene Motocross yarışmasının büyük ilgi gördüğünü ifade eden Alan, “Disiplinsiz gezen, ortalıkta tehlikeli hareketler yapan sporcuları disiplin altına almak ilk amacımızdı. Bugün yaptığımız festivalle de bunu amacımıza ulaşmış bulunuyoruz. Bugün yarışmaların olduğu parkurumuzu 2 ayda yaptık. Yarışmamızda tahtaravelli, kütük geçmesi, uzun uçma, yüksek uçma, kütükten geçme ve dik tırmanma parkurundan oluşuyor. Yarışma üç kategoriden oluşuyor. 20 beygire kadar motosikletler, 30 beygire kadar olan motosikletler ve 30 beygirin üzerinde olan motosiklerler yarışıyor” dedi.

ÇEKEREK: “ETKİNLİK BİZLERİ ÇOK MEMNUN ETTİ”

Yarışmaları izlemek için yurt dışından gelen Osman Çekerek ise Sorgun’da böyle bir organizasyonun yapılmasından dolayı çok memnun olduğun belirterek, “Yurt dışında bu tür etkinlikler sık sık olduğundan, insan kendi memleketinden de bu tür etkinliklerin olmasını istiyor. Bugün burada düzenlenen etkinlik bizleri çok memnun etti” diye konuştu.

Yarışmanın sonunda ise, dereceye giren sporculara plaket ve çeşitli hediyeler verildi.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık