Ana Sayfa Yozgat MISIR HÜKÜMETİ PROTESTO EDİLDİ

MISIR HÜKÜMETİ PROTESTO EDİLDİ

AKP Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından Mısır'da aralarında Muhammed Bedii’nin de bulunduğu 529 kişiye verilen idam cezası kararı protesto edildi.

Giriş Tarihi: 10 Nisan 2014 Perşembe 18:57
MISIR HÜKÜMETİ PROTESTO EDİLDİ

AKP Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından Mısır'da aralarında Muhammed Bedii’nin de bulunduğu 529 kişiye verilen idam cezası kararı protesto edildi.

Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan AKP’Lİ gençler, meydana kurdukları darağacına giydikleri beyaz kefenle çıkarak Mısır’daki idam kararını protesto etti. Yaklaşık 250 kişinin katıldığı protesto eylemine Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, AKP İl Teşkilatı üyeleri ve öğrenciler katıldı. İdam kararlarının iptal edilmesi için yapılan protesto eyleminde basın bildirisi okunup dualar edildi.

AKP Gençlik Kolları Başkanı Serkan Sönmez, okuduğu basın bildirisinde şunları söyledi:

“ 3 Temmuz 2013 tarihinde Mısır’da seçilmiş hükümet tamamen gayr-ı meşru bir darbe ile alaşağı edilmiştir. Müslüman Kardeşler Örgütü’nün önde gelen liderleri, yöneticileri ve yüzlerce mensubu tutuklanmış ve hapsedilmiştir. Darbe rejimi tarafından oluşturulan tamamen hukuksuz ve adil olmayan mahkemeler tarafından gerçekleştirilen yargılamalar sonucunda 529 kardeşimiz idama mahkûm edilmişlerdir. Bizler AK Partili gençler olarak ilk günden itibaren bu zulme ve Mısır’da ki bu zulüm rejimine karşı haklı tepkimizi seslendirdik ve seslendirmeye devam ediyoruz. Çünkü biz haksızlığa ve zulme başkaldırmış bir Peygamberin yolundayız ve onun ümmetiyiz."

Toplanan kalabalık, konuşmaların ardından okunan dualar sonrası tekbir getirerek idam kararının iptal edilmesi için dua etti. Vatandaşlar protesto eyleminin ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Yukarı Çık