Ana Sayfa Ekonomi Minik öğrencilere organik tarımı anlattı

Minik öğrencilere organik tarımı anlattı

Her türlü bitkisel, hayvansal ve su ürünleri üretimi ile kullanılacak girdilerin çevre bilinciyle üretilmesi metodu ekolojik denge için olmazsa olmaz zorunluluk arzediyor.

Giriş Tarihi: 30 Aralık 2016 Cuma 12:59
Minik öğrencilere organik tarımı anlattı

Özellikle biyolojik atıklar dünyayı yaşanmaz kılıyor. Çevre bilincinin çok küçük yaşlarda eğitimle yerleşeceğinden hareketle, ilköğretim çağındaki öğrencilere yönelik kapsamlı bilgilendirmeler yapılıyor.

 İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürü Ziyaattin Özdemir bu bağlamda, Fatma Temel İlköğretim Okulu öğrencileri organik tarım hakkında ders verdi.

Yozgat Fatma Temel İlköğretim Okulu öğrencileri organik tarım hakkında bir ders süresi boyu bilgilendirildi. İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürü Ziyaattin Özdemir tarafından verilen dersi İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş da izledi.

 İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürü Ziyaattin Özdemir, konuya ilişkin şu bilgileri verdi: “Organik tarım (ekolojik tarım ve biyolojik tarım) ekolojik dengenin korunması, her türlü bitkisel, hayvansal ve su ürünleri üretimi ile kullanılacak girdilerin organik tarım metoduna uygun olarak üretilmesi veya temini, orman ve doğal alanlardan organik tarım ilkelerine uygun olarak ürün toplanması, bu ürünlerin işlenmesi, ambalajlanması, etiketlenmesi, depolanması, taşınması, pazarlanması, kontrolü, sertifikalandırılması ve denetimini amaçlayan, çevreye ve insan sağlığına zarar vermeyen modern tarımsal üretim tekniklerini kullanmayı kabul eden, her aşaması kontrollü, kayıtlı ve sertifikalı bir üretim şeklidir” Özdemir’in konuşması ardından tarımla ilgili görsel dokumanlar eşliğinde sunum yapıldı. Program sonunda öğrencilere Organik Tarım Dergisi, organik tarım logolu kalem ve kitap ayracı verildi.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yozgat’ta konut satışları neden azaldı? Yılmaz cevapladı

Yozgat’ta konut satışları neden azaldı? Yılmaz cevapladı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık