Ana Sayfa Güncel Milliyet Gazetesi'nden büyük rezalet!

Milliyet Gazetesi'nden büyük rezalet!

Milliyet Gazetesi'nin Yılın Sporcuları adayları arasına geçen yılı iki büyük madalya ile kapatan Rıza Kayaalp'in girememesi haksızlık olarak yorumlandı.

Giriş Tarihi: 19 Ocak 2018 Cuma 10:16
Milliyet Gazetesi'nden büyük rezalet!

Milliyet Gazetesi’nin ‘Yılın Sporcusu’ anketinde bu yılı bir Avrupa, bir Dünya Şampiyonluğu kazanarak kapatan Rıza Kayaalp’in bulunmaması dikkat çekti. Güreşte kariyerinde ilk kez altın madalyaya uzanan Metehan Başer’i aday gösteren Milliyet’in bu yaklaşımının siyasi bir temele dayanıp, dayanmadığı merak konusu oldu. Daha önce de gezi olayları hakkında yaptığı yorumlar çarpıtılan, onca başarısına rağmen FİLA tarafından da haksız bir cezaya çarptırılan ancak daha sonra kaldırılan Rıza’nın aday gösterilmesinin arkasında benzer bir düşüncenin hakim olup olmadığı bilinmiyor.

Genç yaşına rağmen kazanmadık madalya bırakmayan, Dünya ve Avrupa minderlerini titreten Rıza Kayaalp’e, Milliyet Gazetesi daha önceki yıllarda olduğu gibi yine haksızlık yapmaya devam etti.

Kariyerinde 3 dünya, 7 Avrupa Şampiyonluğu bulunan, 2017 yılını da iki madalya ile kapatan, FİLA tarafından 2014 yılında kilosunun dünyadaki en iyi ismi olmayı başaran Rıza Kayaalp’in başarılarını Milliyet yine görmezden geldi. Yılın Sporcusu adayları arasında Rıza’yı göstermeyerek henüz oy kullanma başlamadan önce adaleti hiçe sayan Milliyet’in bu tercihi, Yozgat insanını da hayli üzdü.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık