Ana Sayfa Eğitim Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş onları makamında ağırladı

Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş onları makamında ağırladı

İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, 23-25 Aralık tarihleri arasında Çorum’da gerçekleşen Türkiye Okullararası (Küçükler) Kick Boks Şampiyonası’nda Türkiye Birincisi olan Betül Zararsız ile birlikte, Türkiye İkinciliğine ulaşan Mustafa Kaan Zararsız, Türkiye Beşinciliği çıkartan Bekir Avcı, Cihan Özipek ve Türkiye Altıncısı Abdullah Emir Avcı’yı makamında ağırladı.

Giriş Tarihi: 8 Ocak 2017 Pazar 22:41
Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş onları makamında ağırladı

Türkiye Okullararası (Küçükler) Kick Boks Şampiyonası’nda dereceye giren öğrenciler Vali Kemal Yurtnaç’ın ardından, İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş’u da makamında ziyaret etti. Başarı hikayelerini sporcuların ağızlarından dinleyen Kuş, herbirini teker teker kutladı.

 Başarılarının daim olmasını dileyen Kuş, duygu ve düşüncelerini şu ifadelerle aktardı: “Kick-Boks’cu gençlerimiz katıldıkları her turnuvada ilimizi başarıyla temsil etmeyi başarıyorlar ve her seferinde madalya ile dönüyorlar. Türkiye çapında şampiyonluklar, ikincilikler elde ediyorlar. Bu da bizleri gururlandırıyor. Ayrıca bu sporcular Müdürlüğümüz bünyesinde faaliyet gösteren Halk Eğitim Merkezi’ne kayıtlı olmaları bizleri ayrıca gururlandırıyor. Benim her zaman örnek gösterdiğim Altındağ Badminton takımı var. Bu takım uluslararası düzeyde bir çok şampiyonluklara ulaştı. Biz bu takımın temelini attığımızda oyuncular daha çok küçüklerdi. Badminton sporu ile tanıştılar. Yıllarca bu sporu yaptılar ve şimdi milli takımımızın kemik kadrosunu oluşturuyorlar ve dünya çapında bir çok başarıları bulunuyor. Bu sporcuları da ben öyle görüyorum. Çok çalışıp istedikleri zaman dünya çapında birer sporcu olabilirler. Bakın Rıza Kayaalp, Yozgat’ın bir köyünde büyüdü, Yozgat’ta spor yaptı, o dönemlerde kimse Rıza’yı tanımıyordu. Şimdi dünya çapında tanınan ve sevilen bir sporcu oldu. Siz gençlerinde aynı şekilde olacağına inancım tamdır.’’ Kick-Boks antrenörlerinden Yunus Avcı, yaklaşık 350 sporcunun katıldığı turnuvaya 7 sporcu ile gittiklerini ve biri hariç bütün sporcuların derece elde ettiğini ifade etti.

Son dönemlerde Kick-Boks’un Yozgat’ta sürekli yükseldiğini ve ivme kazandığını dile getiren Avcı, diğer branşlarda Türkiye çapında dereceler olmasa da Kendilerinin katıldığı bütün turnuvalarda madalya ile döndüklerini anlattı.

 Kick-Boks Antrenörlerinden Mustafa Zararsız ise, Yozgat Halk Eğitim Merkezi bünyesinde, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne ait Rıza Kayaalp Spor Salonu’nda çalışmalarını yürüttüklerini vurguladı.

Burada gençleri yetiştirdiklerini ve şampiyonalara hazırladıklarını anlatan Zararsız, ‘’Yozgat’ta gerçekten bu spora büyük bir ilgi var. Yozgatlı gençlerimiz de bu sporu yapmaya müsait. İyi bir eğitim ile sporcularımız Türkiye çapında hatta uluslararası düzeyde şampiyonluklar elde edebilecek düzeydeler. Ben bizlere destek veren herkese çok teşekkür ediyorum’’ şeklinde konuştu. İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, ziyaret sonrasında sporcuları çeşitli hediyeler ile ödüllendirdi. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık