asdas

Ana Sayfa Siyaset MHP’nin Yozgat İl Başkanı’ndan Şaşırtan Çıkış

MHP’nin Yozgat İl Başkanı’ndan Şaşırtan Çıkış

  Ak Parti iktidarıyla tanışmasıyla Yozgat’ta 4 vekilden 1 vekil alabilme başarısı göstermesi dikkatlerden kaçmazken, MHP Yozgat İl Başkanı Ethem Sedef’ten şaşırtan açıklamalar geldi.

Giriş Tarihi: 24 Şubat 2015 Salı 11:36
MHP’nin Yozgat İl Başkanı’ndan Şaşırtan Çıkış

 İşte MHP İl Başkanı Ethem Sedef’in o açıklamalarından satırbaşları;

  “MHP YOZGAT’TA BİRİNCİ PARTİ OLACAK”

Göreve başladıkları günden beri teşkilatın sorumluluğu ve vebalinin farkında olarak yüksek bir şuurla İl Merkezinde ve tüm ilçelerde çalışmalara hız verdiklerini söyleyen Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı İbrahim Ethem Sedef, her geçen gün güven artıran MHP olgusunu ortaya koyduklarını söyledi.

MHP kadroları tarafından yüksek bir teveccühle MHP İl Başkanlığı’na seçilen Sedef, “Tüm teşkilatlarımızda bir heyecan fırtınası oluştu. Bu şuura sahip teşkilatlarımız MHP’yi Yozgat’ta birinci parti yapacaktır. Buna güvenimiz tamdır.” diye konuştu.

“KAPIMIZ HER ZAMAN AÇIK”

“Bir Küskünümüz Bile Kalmayacak” sloganıyla yola çıktıklarını söyleyen Sedef, “Allah’ın izni ile tüm teşkilatlarımızı dolaştık. Bu arzumuzu dile getirdik. Eli öpülmesi gerekenin elini öptük. Gönlü alınması gerekenin gönlünü aldık. Partimize herkesin kapısını açtık. Kimsenin önünü tıkamadık. Aksine teşvik edici yol gösterici olmaya çalıştık. Milliyetçi Hareket Partisi’nin kapıları herkese sonuna kadar açıktır.”dedi.

“SORULARIM OLACAK”

Yozgat’ın genel durumu hakkında bilgiler veren Sedef şu konulara değindi: “ Yaklaşık 13 senedir Yozgat halkının da tercihi ile tek başına iktidar olan bir AKP iktidarı ile yönetiliyoruz. Zamanın Başbakanı ve şimdilerin Cumhurbaşkanı Tayyip Bey’in Yozgat’ta ilk yaptığı mitingi halkımıza hatırlatmak istiyorum. Sormuştu! ‘Bir simit kaç lira bir bardak çay kaç lira? Peki, 3 çocuklu bir aile sabah öğle ve akşam öğünlerinde sadece çay simit yese kaç para eder? Asgari ücretle geçinen bir ailenin evine ne kadar para giriyor? Şimdilerde Yozgat da 4-0 hayali kuran bir İl Başkanları var. Sizlerin aracılığıyla sormak istiyorum aynı soruları…”diye konuştu.

“GÖÇ ALMIŞ BAŞINI GİDİYOR”

Sedef, “Bir simit kaç lira bir bardak çay kaç lira? Üç çocuklu bir Aile sabah öğle ve akşam öğünlerinde sadece çay simit yese kaç para eder? Asgari ücretle geçinen bir ailenin evine ne kadar para giriyor? Vatandaş geçim sıkıntısı çekiyor. Terör kudurmuş, Medya baskı altında, Yargı en düşük seviyede, Vatandaş kutuplaşmış adeta bir korku imparatorluğu kurulmuş durumda. Olaya birazda Yozgat açısından bakarsak abartmadan söyleye bilirim ki Ülkenin en geri kalmış İllerinin başında geliyoruz. Esnaf kepenk kapatma noktasına gelmiş. İşsizlik kol geziyor. Göç almış başını gidiyor. Her yıl yaklaşık 10 bin (bir Şefaatli ilçemiz kadar) insan Yozgat’ı terk ediyor. Teşvik paketlerinde ki yetersizlikten dolayı Organize Sanayi Bölgesi neredeyse kapanma noktasında geldi.”dedi.

“ŞAŞKIN ÖRDEĞE DÖNECEKSİNİZ!”

Ne zaman biteceği hayal olan, her yıl bitim tarihi ötelenen Hızlı Tren’i son 5 seçimdir siyaset malzemesi yaptıklarını vurgulayan Sedef, “Şimdi ise bitirilemeyen Hızlı Tren vaadi gibi birde Havaalanı hayali kurduruyorsunuz. Bu millet Havaalanı Türkülerini defalarca dinledi.

Şimdi tekrar soruyorum ne verdiniz de Yozgat’a ne istiyorsunuz?

Yozgatlı size hak etmediğinizden fazla desteği bu güne kadar hep verdi. Ama inanıyorum ki Yozgat halkı gözünü açtı. 7 Haziranda yapılacak olan Genel Seçimlerde ‘şaşkın ördeğe’ döneceksiniz!

Bu söylemim sizin desteksiz sallamalarınıza benzemez Yozgat Halkı size unutamayacağınız bir ders verecek.” diye konuştu.

“BİZ GELİYORUZ!”

MHP olarak bu ülkenin ve Yozgat’ın geleceğine talip olmak için yola çıktıklarını ifade eden Sedef, “Yozgat’ı Vatan ve Memleket sevenler ayağa kaldırır.
Bu şuura sahip kadrolar Ülkücü Milliyetçi kadrolardır. 
Biz Milletlimizi tanıyoruz. Sıkıntılarını da biliyoruz. 
Ne kibir sahibiyiz nede makam mevki peşinde koşuyoruz. Biz bu Milletin hizmetine talibiz. Biz bu Milet’e Hizmetkâr olmaya geliyoruz. Aslında biz bu Milletin tam olarak kendisiyiz. 
Kimse 4-0 diye heyecan yapmasın. Dürüst, yürekli Liderimizle ve inanmış vatansever kadromuzla biz geliyoruz!” dedi.

 

YORUMLAR
  • yorum2015-02-27 17:25:18NURİ TARİKÇİ

    İnşallah YOZGAT şaşırtmaz.Cumhurbaşkanlığı seçimi gibi olmaz.

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık