asdas

Ana Sayfa Siyaset MHP Yozgat İl Başkanı Sedef CHP’yi topa tuttu

MHP Yozgat İl Başkanı Sedef CHP’yi topa tuttu

Çözüm süreci zamanında Ak Parti’nin yaşamış olduğu akıl tutulmasının aynısını şimdilerde CHP’nin yaşadığının altını çizen MHP Yozgat İl Başkanı Ethem Sedef, Kılıçdaroğlu’nun HDP’li vekiller konusundaki tavrını çok sert bir dille eleştirdi.

Giriş Tarihi: 16 Kasım 2016 Çarşamba 13:50
MHP Yozgat İl Başkanı Sedef CHP’yi topa tuttu

MHP Yozgat İl Başkanı Sedef, Kim hangi suçu işlerse o suçun cezasını hukukun önünde gidip vermek zorunda olduğunu söyleyerek, HDP’li vekillerin de inşallah ayakları yere basar ve akıllarını başlarına alırlar. Almazsa da bu devlet onlara gereken her cezayı verir.”dedi.

İşte MHP İl Başkanı Sedef’in  gündeme yönelik Yozgat Haber Gazetesi’nden Büşranur Uyar’a yaptığı açıklamaların devamı..

“DEVLET HER CEZAYI VERMESİNİ BİLİR”

Terörü destekleyen ve mecliste terör propagandası yapan HDP’li vekillerin artık akıllarını başlarına almaları gerektiğini açıklayan Sedef: “HDP’li vekillerin yargının önüne çıkarılmasını doğru buluyorum hatta gecikilmiş bir karar olarak görüyorum. Mecliste bulundukları halde bir polisimizi tokatlayan bu zamana kadar söylemleriyle PKK’ya destek vermiş, teröristlerin yanında olmuş milletvekillerinin çözüm süreci adı altında AKP iktidarının onlarla oturup kalkmalarından kurtulmaları sevindirici bir olay. Bunlarında yargılanmaları bana göre çok doğal. Hukuk devletinde yaşıyorsak hangi suçu kim işlerse o suçun cezasını hukukun önünde gidip vermek zorundayız. HDP’li vekillerde inşallah ayakları yere basar ve akıllarını başlarına alırlar. Almazsa da bu devlet onlara gereken her cezayı verir ve vermesi de gerekiyor.” dedi.

 “ONLARI SAVUNMAK DOĞRU DEĞİL”

Sedef konuşmasının devamında,“Seçimle gelen her suçu işler ve kimse ona dokunamaz seçimle gelen ayrıcalık ister gibi bir mantık yok. Bizim genel başkanımız gidip ifade verirken herhangi bir HDP’li vekillere ayrıcalık gösterilip onların ifade verilmemesi gerekmiyor. Milletvekili olmak veya seçimle gelmek demek her suçu işleyip arkasından da seçim ve seçilmişliğe sığınmak değildir. 157 tane milletvekilinin dosyası savcılığa intikal etmiş. Meclisten çıkan ve dokunulmazlığın bir kereliğine mahsus kaldırılması durumu söz konusu. Devletin hükümetin ve kanunun ortaya çıkmış ve ona da genel başkanlar uymuştur. Milletvekilleri hainlik yapacak ve devlete kafa tutacaklar, gitmiyoruz diye ayak direyecekler böyle bir şey yok. Bunun yanında olmakta sadece akıl tutulması. Daha önce nasıl ki çözüm sürecinde AKP’nin aklını tuttularsa şimdi de bu konularda CHP’nin aklını tutuyorlar. Akıl tutulmasıyla işlerini yürütmeye çalışan hain bir grup var. Bazı partilerde bunlara çanak tutuyorlar, onları savunmak hiç doğru değil. Özellikle Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu bir partinin, oturup bu ülkeyi bölmeye çalışan, PKK gibi bir unsura yardım ve yataklıktan suçlanan ve hukuk önüne çıkıp suçlarının olup olmadığı anlaşılmayan insanlara kayıtsız şartsız destek vermeleri akıl almaz bir durum.” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık