Ana Sayfa Siyaset MHP İl Başkanı Sedef’ten çok net idam değerlendirmesi

MHP İl Başkanı Sedef’ten çok net idam değerlendirmesi

MHP İl Başkanı Ethem Sedef, Devlet Bahçeli’nin ‘idamın geri getirilmesi’ yönündeki açıklamalarını değerlendirdi.

Giriş Tarihi: 5 Aralık 2016 Pazartesi 23:58
MHP İl Başkanı Sedef’ten çok net idam değerlendirmesi

İdam cezasıyla ilgili MHP’nin tavrının geçmişten beri belli olduğunu ifade eden İl Başkanı Ethem Sedef, “İdamla ilgili, özellikle terör suçları, vatana ihanet söz konusu olduğunda idamın onaylanması gerektiğini dile getirmiştik. Bugün de genel başkanımız bunu tekrar ortaya atarak, eğer AKP bu konuda samimiyse biz de MHP olarak buna zaten dünden razı olduğumuzu, buna destek vereceğimizi dile getirmiş oldu. Dün de aynı fikirdeydik, bugün de aynı fikirdeyiz, yarın da aynı fikirde olacağız” dedi.

MHP İl Başkanı Ethem Sedef, Partilerinin Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin idam konusunda yaptığı açıklamaların yanında olduklarını söyledi. İdam cezasıyla ilgili MHP’nin tavrının geçmişten beri belli olduğunu ifade eden İl Başkanı Ethem Sedef, “İdamla ilgili, özellikle terör suçları, vatana ihanet söz konusu olduğunda idamın onaylanması gerektiğini dile getirmiştik. Bugün de genel başkanımız bunu tekrar ortaya atarak, eğer AKP bu konuda samimiyse biz de MHP olarak buna zaten dünden razı olduğumuzu, buna destek vereceğimizi dile getirmiş oldu. Dün de aynı fikirdeydik, bugün de aynı fikirdeyiz, yarın da aynı fikirde olacağız. Bu konuda özellikle AKP’nin samimiyetini kendi uygulayacağı politikayla test etmiş olacağız. Kamuoyu vicdanında da siyasi etik olarak da AKP samimiyetini ortaya koymuş olacak. MHP milletinden, devletinden yana olan her konuda samimi bir tavır sergilemiş, bu duruşunu da sonuna kadar ortaya koymuştur” dedi.

MHP İDAMIN YASALAŞMASI İÇİN AÇIK DESTEĞİNİ AÇIKLAMIŞTIR

 Devlet geleneğinde ve yönetim içerisinde paralel-köşeli-yuvarlak tipi yapılanmalara yer olmadığını ve olmasının da kabul edilemeyeceğine dikkat çeken Sedef, “Devlet kadrolarını ve özellikle siyasi iktidarı ahtapot gibi saran Paralel bir ihanet çetesinin olduğu acı bir tecrübe ile anlaşılmıştır. MHP yıllardır bu yapının sinsi, hain ve güvenilmez olduğunu en yüksek perdeden dile getirmiştir. MHP zamanında ısrarla dile getirdiği, tüm yapılan uyarılara kulak tıkandığı ancak; özellikle 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında MHP kadrolarının her konuda olduğu gibi bu konuda haklılığı acı da olsa görülmüştür. Daha önceden biliyorsunuz idam cezası vardı. Milliyetçi Hareket Partisi’nin 57.hükümet döneminde bizim dışımızdaki siyasi partiler, o zaman ki DYP, ANAP, DP, Fazilet Partisi beraber hareket ederek idam cezasının kaldırılması yönünde oy kullandılar ve idam cezası kalktı. Şuan AKP’de milletvekili olupta, o dönem idam cezasının kaldırılması yönünde oy verenler var. Ancak zararın neresinden dönersek kardır. Getirsinler Milliyetçi Hareket Partisi’nin destek vereceğini zaten her zaman söylüyoruz. Vatan hainlerini, vatan ihanet edenleri bu konuda cezalandırılmasını bu konuda Milliyetçi Hareket Partisi sonsuz destek verecektir. Milliyetçi Hareket Partisi vatanın ve devletin bölünmez bütünlüğü ile ilgili konularda her zaman devletin yanında yer almış. İktidar bugün kim olursa olsun önemli değildir. Vatanı milleti savunmuş her zamanda devletin yanında durmuş ve duracaktır. AKP Böyle bir tasarı getirirse destekleyeceğimizi, genel başkanımız grup toplantısında söyledi. İdam cezası ile ilgili onlar hazırsa bizde hazırız”dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık