Ana Sayfa Eğitim MEB Öğretmen Atama Kontenjanları Açıklandı meb.gov.tr

MEB Öğretmen Atama Kontenjanları Açıklandı meb.gov.tr

MEB tarafından öğretmen atamaları kontenjanları açıklandı. MEB internet sitesinden 2014 öğretmen atama kontenjanlarını sorgulayabilirsiniz.

Giriş Tarihi: 11 Eylül 2014 Perşembe 21:44
MEB Öğretmen Atama Kontenjanları Açıklandı meb.gov.tr
2014 yılında atama bekleyen öğretmenler tarafından merakla beklenen öğretmen kadroları ve boş kontenjanları açıklandı. MEB tarafından Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden sorgulanabilecek öğretmen kontenjanları, 40 bin kadro açığının hangi alanlarda olduğunu içeriyor. 2014 öğretmen atama kontenjanlarını öğrenmek için meb.gov.tr adresini kullanabilirsiniz.

Önümüzdeki eğitim öğretim dönemi için atama bekleyen öğretmenlere yönelik kadroları sorgulamak için Milli Eğitim Bakanlığı resmi internet sitesini kullanabilirsiniz. 2014 yılı için ilk atamalar aşağıda yer alan şekilde ilerleyecek.

- Başvuruda bulunan adayların atamaları, alanlar bazında 2014 KPSSP10 veya 2014 KPSS121 puan üstünlüğü esasına göre tercihleri de dikkate alınmak suretiyle yapılacaktır.
- Atamalarda öncelik, Talim ve Terbiye Kurulu kararlarına göre mezuniyetleri itibarıyla
atanacağı alana kaynak olarak gösterilen yükseköğretim programları mezunları ile kaynak yükseköğretim programlarından mezun olup pedagojik formasyona sahip adaylar ve Talim ve Terbiye Kurulu görüşleri çerçevesinde bu duyuruda aynı alana kaynak gösterilen program mezunları ile birlikte değerlendirileceği belirtilenlere verilecektir. Öğretmen ihtiyacının bu adaylar ile karşılanamaması halinde, mezuniyeti atanacağı alana kaynak olmakla birlikte pedagojik formasyonu olmayan adaylar da KPSS puan üstünlüğü esasına göre tercihleri doğrultusunda atanabilecektir.
- Adayların KPSS puanlarının eşit olması durumunda ataması yapılacak adayın seçiminde; sırasıyla alan bilgi sınavı yapılan alanlarda öğretmenlik alan bilgisi testindeki doğru cevap sayısı fazla olana, eğitim bilimleri testindeki doğru cevap sayısı fazla olana, bunun da eşit olması durumunda KPSS’de sırasıyla genel kültür ve genel yetenek testlerindeki doğru cevap sayısı fazla olana öncelik verilecek; eşitliğin devamı halinde atanacak aday bilgisayar kurası ile belirlenecektir.

2014 yılı öğretmen kontenjanlarına ulaşmak için tıklayınız.

Öğretmen kadrosuna atama yapılmak üzere, yarından itibaren 18 Eylül'e kadar başvurular alınacak.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Bozok Üniversitesi'nde devir teslim

Bozok Üniversitesi'nde devir teslim

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık