Ana Sayfa Güncel Maden Ocağında Kaç İşçi Var?

Maden Ocağında Kaç İşçi Var?

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, madende 18'den fazla işçi olmadığını düşündüklerini bildirdi.

Giriş Tarihi: 16 Mayıs 2014 Cuma 12:06
Maden Ocağında Kaç İşçi Var?


Bakan Yıldız saat 09:55'te yaptığı açıklamada: 19 aile içerde yakınım var diyerek başvurdu. İçerde maden ocağında 18'den daha fazla olmamak kaydıyla olduğunu tahmin ediyoruz. 301 gibi bir sayı ile kayıplarımızı kapatabiliriz. Başka işlerle uğraşmak arkadaşlarımıza faydası olmayacak. Teftiş denetim görevlileri burada. Madende yangın bir miktar devam ediyor bu da karbonmonoksit yayılımı yapıyor. Ama düşme eğilimi var.

Soma'daki maden faciasında bilanço giderek ağırlaşıyor. Son açıklamayı bugün saat 00.45 sıralarında yapan Enerji Bakanı Yıldız, ölü sayısının 284'e yükseldiğini söyledi.

Bakan Yıldız, "Adli soruşturma savcılık tarafından başlatılmıştır" dedi.

Yıldız saat 20.09 sıralarında yaptığı açıklamada, Soma'daki maden faciasının ardından sürdürülen çalışmalarda bugün 1 işçinin daha çıkarıldığını söyledi.

Bu geceki çalışmaların önemli olduğu kanaatindeyiz bugün bir çağrımız olacak. 6 işçi kardeşimizin ailelerinde henüz bir müracaat olmadı, bu ailelerin muracaat etmelerinde büyük fayda var. İdari olarakta adli olarakta soruşturma başlamıştır. Teftiş kurullarımız görevinin başındadır. Yarın bizim için çok önemli bundan sonraki kısımda eksiklik varmıydı diye her şey tartışılacak. Panelin birtanesine daha ulaşıldı ve çalışma başlatıldı.

Şuana kadar verdiğimiz rakamların tamamı teyit edilmiş rakamlardır. Biz en son tüm işçiler çıkarıldıktan sonra rakamlarımızı açıklarız. Şu anda hastanelerde 3 hastamız kaldı, diğerleri de taburcu oldular hayati tehlikeleri bulunmamaktadır. Teftişlerimiz sonucunda 114 maden ocağı kapatıldı.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık