Ana Sayfa Güncel Kule İle Pilot Hattına İftar Programı Karıştı!

Kule İle Pilot Hattına İftar Programı Karıştı!

Atatürk Havalimanı Kontrol Kulesi ile pilotların iletişim kurduğu telsiz hattına Ramazan programı yayını yapan bir frekans karıştı. Frekansa karışan müzik sesi pilotlar tarafından Atatürk Havalimanı Kontrol Kulesi'ne bildirildi.

Giriş Tarihi: 7 Temmuz 2014 Pazartesi 17:15
Kule İle Pilot Hattına İftar Programı Karıştı!
FM bandında yayın yapan radyo istasyonları zaman zaman hayati önem taşıyan pilot ve hava trafik kontrolörleri arasındaki iletişim hatlarına da girebiliyor. Geçtiğimiz cuma akşamı da iftar saati yaklaşırken İstanbul Atatürk Havalimanı Uçuş Kontrol Kulesi ile bir THY uçağının pilotu arasında kontrolör ve pilot arasında iletişimin sağlandığı frekansta müzik duyulması diyalogu geçti.

Bir THY pilotu, kule görevlisine, "Efendim bu frekansımızın arka fonda müzik sesi geliyor" bilgilendirmesini yaptı. Kule görevlisi de pilota, "Türk Hava Yolları şu anda nasıl ikinci verici" diye sorarken pilot, "Şu an güzel, biraz önce Ramazan programı vardı sanırım" diye cevap verdi. Kule görevlisi de "Anlaşıldı teşekkürler" dedi. Frekansa karışan yayının radyo frekansı olduğu öğrenildi. Bazı radyo frekansları pilot ile kule görevlilerinin görüştüğü frekansa karışarak daha çok pilotlar tarafından duyulmakta. Pilot bu tür bir yayın duyduğu zaman kuleye bildiriyor.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Hangi ile ne zaman kar yağışı bekleniyor? Meteoroloji son tahminlerini paylaştı

Hangi ile ne zaman kar yağışı bekleniyor? Meteoroloji son tahminlerini paylaştı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık