Ana Sayfa Ekonomi KOSGEB’in kredi desteği nasıl olacak?

KOSGEB’in kredi desteği nasıl olacak?

KOSGEB Yozgat İl Müdürlüğü tarafından Sorgun’da esnaflara yönelik “İşletme Sermayesi Kredi Faiz Desteği” ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Giriş Tarihi: 19 Aralık 2016 Pazartesi 21:44
KOSGEB’in kredi desteği nasıl olacak?

  Belediye Terminali ikinci katında yapılan toplantıya KOSGEB Yozgat İl Müdürü Mustafa Işık, Sorgun Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Aktaş, KOSGEB Sorgun Büro Sorumlusu Yusuf Yılgın, Sorgun Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Sami Erdoğan ve esnaflar katıldı.

KOSGEB sıfır faizli kredi başvuru işlemleri esnaflar tarafından ilgi görmeye devam ediyor. Müracaatların alındığı KOSGEB 50 bin TL kredi başvuru sisteminin yoğunluk nedeniyle yanıt vermemesi, birçok işletme sahibinde telaşa neden oldu. KOSGEB faizsiz kredi başvurularının 21 Aralık tarihine kadar devam edeceğini söyleyen İl Müdürü Mustafa Işık, kayıt ve beyanname giriş işlemlerinin sıkıştırılmadan bu süreçte yapılabileceğini ifade etti.

KOBİ’lere yönelik desteklerin artacağını söyleyen KOSGEB Yozgat İl Müdürü Mustafa Işık “KOSGEB sistemine kayıt yaptıranlara 50 bin TL’ye varan faizsiz kredi imkanı sunulacak. Ödemeler ise 2017 yılı sonuna doğru başlayacak ve 3 ay aralıklarla geri ödemesi yapılacak. Ancak KOBİ’lerin sisteme önce kayıt olması gerekiyor.

Sisteme kayıtlı KOBİ’ler 19 Aralık 2016 tarihinden itibaren faizsiz kredi almak için KOSGEB üzerinden başvurularını gerçekleştirecekler. Kredi vadesi ise ilk 12 ayı ödemesiz, kalanı üçer aylık eşit taksitler halinde geri ödemeli toplam 36 ay şeklinde faizsiz olacak. KOBİ’ler söz konusu destekten yararlanmak için KOSGEB tarafından önümüzdeki günlerde açıklanacak olan bankalara başvurabilirler” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık