Ana Sayfa Siyaset Kongrenin ardından Emin Erbek'ten ayrılık sinyali!

Kongrenin ardından Emin Erbek'ten ayrılık sinyali!

Ak Parti Yozgat Gençlik Kolları Başkanı Emin Erbek sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşımda bulundu.

Giriş Tarihi: 15 Ocak 2018 Pazartesi 13:38
Kongrenin ardından Emin Erbek'ten ayrılık sinyali!

1 Haziran 2016 tarihinden bu yana Ak Parti Yozgat İl Gençlik Kolları Başkanlığını yürüten Emin Erbek 30 yaşını doldurması nedeniyle önümüzdeki ay görevi genel merkezin belirleyeceği bir adaya devreceğini açıkladı.

İşte Yozgat Kamuoyu ve Ak Parti gençliğine hitaben yazmış olduğu o paylaşım..

Kıymetli arkadaşlarım, değerli büyüklerim;

1 Haziran 2016 tarihinden bu yana yürüttüğüm AK Parti Yozgat il gençlik kolları başkanlığı görevimi 30 yaşını doldurmam sebebiyle inşallah gelecek ay yapmayı planladığımız il gençlik kolları kongresinde genel merkezimizin belirleyeceği bir başka arkadaşa devredeceğim.

Bugüne kadar yapmış olduğumuz tüm faaliyetlerde iyi ve güzel işleri hakkı hakikati, adaleti, liyakati gözeterek ve cenabı Allah'ın rızası doğrultusunda ekibimle beraber gerçekleştirdik. Bu vesile ile gerek yönetim kurulumuzda gerekse üniversite ve lise teşkilatlarımızda yer alan çok değerli kardeşlerime teşekkür ediyorum.

Onlarla birlikte yol yürümekten, hayal kurmaktan, kurduğumuz hayalleri kendimize hedef haline getirip gerçekleşmesi için gayret göstermekten büyük haz duyduğumu ifade etmek istiyorum.

Elhamdülillah hiçbir zaman emredici, buyurucu bir gençlik kolları başkanı olmadım. Ekibini koşturan değil ekibiyle koşan bir başkan olmaya gayret gösterdim. Vitrinde bulunup işin mutfağından kaçan değil bizzat mutfakta kazanı kaynatan bir başkan olmaya gayret gösterdim.

Her zaman protokol esnasında bize ayrılan yerin, bize emanet edilen masanın, ismimizin önünde yer alan sıfatın bizi "üstün, seçkin" kıldığını değil aksine vebalimizi artırdığını düşündük. Ve bu bilinçle ekimdeki arkadaşlarımla gece gündüz demeden, tevazuyu elden bırakmadan çalıştık.

Bizim davamız sıradan bir koltuk davası değildir. Bizim davamız dünya kuruldu kurulalı, insanlığın var olduğu günden bu yana devam eden hak ile batılın mücadelesinde haktan ve hakikatten yana olmanın davasıdır. Bizleri arayanların bulacağı yer hiç şüphesiz hayırlı işlere birer lokomotif, şer işlere ise fren olunan her türlü faaliyettir.

Bugüne kadar bulunduğum her mekan ve zamanda, makam ve mevki kaygısı taşımaksızın doğrunun, iyinin ve güzelin peşinde olmaya ve hakkı hakikati haykırmaya gayret ettim. Ve rabbim izin verirse inşallah ölene dek bu düstur üzere yaşamaya gayret göstereceğim.

Rabbim ve parti üyelerimizden sayın başbakanımıza kadar parti teşkilatımızın her kademesinde yer alan değerli büyüklerim şahittir ki Yozgat ile ilgili hemşehrilerimizin ne derdi, sıkıntısı varsa elimden geldiğince, gücümün yettiğince tüm yetkili mercilere ilettim. Genel merkezimizde her ay düzenli olarak sayın cumhurbaşkanımız ve başbakanımızın başkanlığında yapılan il başkanları toplantısında son 2 yılda en fazla söz alan ve memleketi için konuşan il başkanlarından biri olmanın da mutluluğunu yaşıyorum.

İnşallah bundan sonra da aynı azim ve kararlılıkla liderimiz, cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın yüküne omuz vermeye, onun davasında bir nefer olmaya devam edeceğim.

Rabbim inşallah bundan sonra bizleri razı olduğu işlerde istihdam etsin. Görevim esnasında yaptığım her türlü hata ve kusurumu affetsin. Enaniyetle, kibirle, büyüklenerek hareket ettiğim her an için beni bağışlasın. İsteyerek veya istemeyerek gönlünü kırdığım, hakkına girdiğim her kim varsa hakkını helal etmesini diliyorum.

Ana kademe il başkan yardımcısı olarak görev yaptığım esnada beraber çalıştığımız her bir büyüğüme, kardeşime teşekkür ediyorum. Yeni seçilen ana kademe teşkilatımıza da görevinde başarılar diliyorum.

Partimizin kuruluşundaki çekirdek ekip başta olmak üzere kuruluşundan bugüne görev yapmış her bir teşkilat mensubumuza "muhtar bile olamaz" denilen liderimizin "bir dünya lideri" olacağını o günden görebildikleri ve bu istikamette çalıştıkları için teşekkür ediyorum.

Ahirete irtihal eden merhum milletvekilimiz İlyas Aslan, il başkanımız Metin Eroğlu ve ismini hatırlayamadığım tüm isimsiz kahramanları rahmet ve minnetle anıyorum.

Hepinizi Allah için çok seviyorum. Kalın sağlıcakla.

Muhammed Emin Erbek
AK Parti Yozgat il gençlik kolları başkanı

YORUMLAR
  • yorum2018-02-14 00:26:4566

    Ben sana hakkımı asla helal etmiyorum komsuyduk ve seni kendi evlatim gibi severdim.
    Malasef bu başkanlık seni kendini beğenmiş hatır gönül büyük tanıdık demeden insanlari kırma kendini begenme hakkı verdi sanki .
    Siyaset gelip gecicidir insanlık bakidir

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık