Ana Sayfa Güncel “Koca Cumhurbaşkanı yalan söyleyecek değil ya!”

“Koca Cumhurbaşkanı yalan söyleyecek değil ya!”

AK Parti Yozgat 6. Olağan İl Kongresi'nde katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yozgatlıya ne dedi? Erdoğan’ın Yozgat ziyareti sonrası Yozgat basını bu önemli ziyareti işlemeye devam ediyor.

Giriş Tarihi: 16 Ocak 2018 Salı 11:25
“Koca Cumhurbaşkanı yalan söyleyecek değil ya!”

Yozgat SonSöz Gazetesi yazarlarından Bilal Yeşilkaya,” Konuşması sürekli kesilen, gördüğü tablo karşısında gözlerinin içi gülen Cumhurbaşkanı Yozgat’a kendi iktidarları döneminde 11 katrilyonluk yatırım yapıldığını ifade etti. Koca Cumhurbaşkanı yalan söyleyecek, onca halkı kandıracak değil ya. Bu yatırımlar yapılmıştır 15 yıl boyunca buna diyeceğimiz yok ama diyeceğimiz tek şey bu kadar yatırımın karşılığının nerede olduğudur?” dedi.

Yozgat’a sahip çıkmanın boyunlarının borcu olduğunu belirten Cumhurbaşkanı konuşmasının son bölümünde dünya üzerinde yaşayan Yozgatlılara ve özellikle salonu dolduranlara seslendiğini yazan Yeşilkaya, ”Cumhurbaşkanı Erdoğan, Göç başta olmak üzere diğer sorunların nasıl çözüleceği noktasında herkese sorumluluk yükledi. Aslında haksız sayılmaz yükünü tutanın kaçtığı, ardına bile bakmadığı talihsiz bir il’den bahsediyoruz. 
Belli ki mevcut irade verdiklerini yeterli görüyor, belli ki siyasetçiler fazlasını yapacak dirayete sahip değil. O zaman gelin de memleketinize sahip çıkın.” diye yazdı.

İşte Yozgat Sonsöz Gazetesi yazarı Bilal Yeşilkaya’nın “Cumhurbaşkanı Yozgatlıya ne dedi?” başlıklı yazısı..

Yozgat Pazar günü bir büyük sınavdan daha geçti.  Ne yazık ki öncekilerde olduğu gibi yine sınıfta kalarak.  Siyasi hayatında 14, Cumhurbaşkanı olarak Yozgat’a ikinci kez gelen Recep Tayyip Erdoğan’ı karşılama, sevgisini göstermede değil bu sınıfta kalış. 

Son bir haftadır partilisi, bürokratı ve Yozgat insanının büyük bölümü bu ziyarete hazırlandı. Öyle bir hazırlık ki bu kimi tarafı rahatsız eden, kimi tarafı ise koskoca Cumhurbaşkanı geliyor denilerek kabullenilen önlemler altında yapılan bu ziyaret ve ortaya çıkan tablo zannediyorum yine bir kısım tarafından kabul görürken, iş ve aş beklentisi ağır basan kesime yansıması bana göre memnuniyetsizlik oldu.  

Cumhurbaşkanı Yozgat’ı seviyor, Yozgatlı da bizzat kendisine özel bir muhabbet besliyor. Partilisi olsun olmasın özel bir yeri olduğu malum. Öyle olmalı ki salona gitmese de Yozgat insanı dün televizyonlara kilitlendi konuşmayı dinlemek için. Verilecek bir müjdeyi bekledi, 3 saatlik gecikme ve yarım saat süren konuşma boyunca. 

Cumhurbaşkanı Yozgat’ın Cumhuriyet tarihi boyunca özellikle yatırım konusunda hakkını alamadığından, Şehitler diyarı olduğuna kadar kendi dönemlerinde asfaltlama çalışmalarında ki haksızlıktan, ihmalden tutun da göç sorununa kadar her şeye değindi. 2002 yılından bu tarafa kadar geçen tüm seçimlerdeki desteğinden, referandumda ki başarısından, 15 Temmuz’da yaşanılan darbe girişimindeki duruşuna kadar her şeyi anlattı. 

Konuşması sürekli kesilen, gördüğü tablo karşısında gözlerinin içi gülen Cumhurbaşkanı Yozgat’a kendi iktidarları döneminde 11 katrilyonluk yatırım yapıldığını ifade etti. Koca Cumhurbaşkanı yalan söyleyecek, onca halkı kandıracak değil ya. Bu yatırımlar yapılmıştır 15 yıl boyunca buna diyeceğimiz yok ama diyeceğimiz tek şey bu kadar yatırımın karşılığının nerede olduğudur? 


Şimdi siz bir siyasetçi olun ve Başbakan Yardımcısı, milletvekilleri başta olmak üzere salonu dolduran, aynı zamanda orada bulunmadığını bildiğiniz onca insanın sizin iktidarınızdan sonsuz memnun olduğunu görürseniz ne söylerdiniz ki? Cumhurbaşkanı da bu memnuniyet karşısında müjde anlamında bir şey söylememeyi yeğledi. Devam eden yatırımlardan bahsedip, daha önce de kendisine iletilen ancak halen çözüm üretilemeyen geliştirme ödeneği konusuna değinen Cumhurbaşkanı müjde denilir mi bilmiyorum ama hafif raylı sistem konusunun Ulaştırma Bakanlığı tarafından inceleneceğini söyledi. Salon zaten kaderine razı, yani ne dense alkışlıyor, siyasiler kendisine tabii. Çünkü Yozgat her türlü destek veriyor onlara göre her şey güllük gülistanlık. 2010 yılından bu tarafa bitmeyen asfaltlama çalışmalarını bile takip edemeyen, etseler bile sorunu çözemeyen siyasetçilerimizden bahsediyorum. Bunu bizzat Cumhurbaşkanı söyledi ki, sorumlularından hesap soracağını da dile getirdi. 

Şimdi düşünüyorum da son 5 gündür Yozgat gündemini işgal eden Vali Kemal Yurtnaç’ın projesi de olmasa koskoca ziyaret boşa mı gidecekti. Kendilerine kadro isteyen, Reis’e sevgi gösterisinde bulunan kalabalık ‘Yozgatlı sizden yatırım istiyor, fabrika istiyor’ deseydi Sayın Cumhurbaşkanı bu kadar sevdiği, desteğini gördüğü Yozgat’a yok mu diyecekti. Demezdi de ama biz kendimizi ifade etmek konusunda yine yetersiz kaldık, yine istemeyi beceremedik. 

Yozgat’a sahip çıkmanın boyunlarının borcu olduğunu belirten Cumhurbaşkanı konuşmasının son bölümünde dünya üzerinde yaşayan Yozgatlılara ve özellikle salonu dolduranlara seslendi. Göç başta olmak üzere diğer sorunların nasıl çözüleceği noktasında herkese sorumluluk yükledi. Aslında haksız sayılmaz yükünü tutanın kaçtığı, ardına bile bakmadığı talihsiz bir il’den bahsediyoruz. 

Belli ki mevcut irade verdiklerini yeterli görüyor, belli ki siyasetçiler fazlasını yapacak dirayete sahip değil. O zaman gelin de memleketinize sahip çıkın. 

Tamam hızlı tren, havalimanı, üniversite, şehir hastanesi çok ciddi yatırımlar ama takdir edersiniz ki tüm illerde var ve Yozgat’ın aradaki farkı kapatması için bana göre de çok uzun yıllar geçmesi gerekiyor. Bu hızla gidersek bu farkı kapatır mıyız, göçü durdurabilir miyiz işte onu bilmiyorum.
O nedenle de özellikle siyasilerimize sesleniyorum bırakın bu önceki iktidarlar dönemi hikayelerini de kendi döneminizde olanlara bakın. Bakın ki sorunları da çözüm önerilerini de üretip, önümüzdeki 5-10 yıl içerisinde neler yapacağımıza karar verelim. 

Evet bir ziyaret daha böyle geçti. Perde arkasında neler konuşuldu bilmiyorum ama salonda gördüğüm tablo ve verilen vaatler beni mutlu etmedi. Büyük çoğunluğun düşüncesinin de bu yönde olduğunu iyi biliyorum. 

İnşallah bundan sonra siyasilerimiz, bürokratlarımız ve halkımız kendine çeki düzen verir de bu şehir gelişmişlik konusunda hak ettiği noktalara gelir.

Yoksa Cumhurbaşkanımızın dediği gibi üzerimizdeki yılgınlığı, bıkkınlığı daha uzun yıllar atamayız. 

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık