Ana Sayfa Yozgat Kızılay'dan Çifte Kampanya

Kızılay'dan Çifte Kampanya

Dumlupınar, kan bağışı ve Iraklı Türkmenler için açılan kampanyalara destek istedi.

Giriş Tarihi: 30 Haziran 2014 Pazartesi 00:04
Kızılay'dan Çifte Kampanya

Sadece ülke sınırları içerisinde değil, Dünya’nın birçok ülkesine de yardım elini uzatan ve zorda olan insanların umudu olan Kızılay, Ramazan ayı öncesinde kan bağışı kampanyası düzenledi. Kan merkezinin stoklarını sıkıntı yaşanmayacak bir düzeye getirmek için gerçekleştirilen kampanyaya vatandaşlar 28 Haziran’a kadar destek verebilecek.

Yozgat’ta kan vermek isteyenler için Kızılay’ın kan bağışı tırı Cumhuriyet Meydanı’nda konuşlandı.

RAMAZAN ÖNCESİNDE

BAĞIŞ KAMPANYASI

Kızılay Şube Başkanı Ömer Faruk Dumlupınar, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “146 Yıllık tarihi ile insanlar arasında dil, din, ırk v.b. hiçbir ayrım yapmaksızın tüm insanlığa hizmet eden Türk Kızılayı’nın hizmetlerinden birisi de ülkemiz hastanelerinin Kan ihtiyacını karşılamaktır. Kan acil değil, sürekli, ihtiyaçtır. 18 – 65 yaş arası herkes kan bağışında bulunabilir. Erkeklerin 3 ayda bir, bayanların ise 4 ayda bir Kan bağışında bulunmaları kendi sağlıkları açısından da önemlidir.”

KAN VER SAĞLIK BUL

Kanın her zaman ihtiyaç olduğunu ve hatırlatan Dumlupınar, “23.06.2014 – 28.06.2014 tarihleri arası saat: 13.00 – 19.30 arası kan Alımı yapılacaktır. Ramazan Ayında da 29.06.2014 – 04.07.2014 Tarihlerinde Saat: 23.00 – 01.00 arası Cumhuriyet Meydanında Kan alımı yapılacaktır” dedi.

TÜRKMENLER İÇİN KAMPANYA

Irak’ta evlerinden ayrılmak zorunda kalan Türkmenler için de kampanya başlattıklarını belirten Dumlupınar, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Yardımlarınızı tüm Bankalardaki Kızılay Hesaplarına, PTT Şubelerindeki Kızılay Posta Çeki Hesaplarına, 2868 Kısa Mesaj (SMS) yollarıyla ve de 168 Çağrı Merkezimiz Aracılığıyla “Irak Türkmenlerine Yardım” diyerek yardımlarınızı ulaştırabilirsiniz.

KAN VERİN CAN BULUN

Ramazan Ayının yayırlara vesile olmasına, tutacağımız oruçların Allah katında kabul olunması duasıyla şimdiden Ramazan Bayramınızı kutluyor, Gönüllü Kan Bağışı Kampanyamıza ve diğer yardım kampanyalarımıza yardımlarınızı bekliyoruz.

Şu an yoğun bakımda kan bekleyen onlarca insanımız var. Unutmayalım ki kan sürekli ihtiyaçtır. Ayrıca kan insanoğluna her daim ihtiyaç duyduğu bir şeydir. Bütün Yozgatlı vatandaşlarımızı Kızılay Tırına kan vermeye davet ediyorum. Kan verin can bulun" dedi.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yozgat’ın cehresini değiştirecek! Başkan Celal Köse son durumu paylaştı

Yozgat’ın cehresini değiştirecek! Başkan Celal Köse son durumu paylaştı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık