Ana Sayfa Ekonomi Kış kenti Yozgat'ta paranız havaya gitmesin!

Kış kenti Yozgat'ta paranız havaya gitmesin!

Kış kenti Yozgat’ta şu günlerde camlardan kaynaklanan ısı kaybının önüne geçmek için pencere ve kapı sistemlerini değiştirme işinde artış gözleniyor.

Giriş Tarihi: 29 Kasım 2016 Salı 21:15
Kış kenti Yozgat'ta paranız havaya gitmesin!

Değişimin normal çift cam yerine yalıtımlı ısıcam olarak gerçekleşmesi durumunda yüzde 20-30 civarında bir ısı tasarrufu yapılabileceğini öne süren PVC firmaları, “ev ya da işyerinde yalıtımın iyi olması, gerek ısınma gerekse bütçe anlamında büyük katkı sağlamaktadır. Aynı zamanda şehrin gürültüsünü ve kirini de yaşam alanlarından uzak tutmaktadır” diye görüş belirtiyor.

Yozgat’ta yaklaşık 23 yıldır Pimapen Yetkili Bayisi olarak vatandaşlara kaliteli hizmet sunmanın gayreti içinde olduklarını belirten Hakan İşbilen, kış mevsiminin kendini hissettirdiği bu günlerde vatandaşların soğuk kış günlerinde ısı kaybının önüne geçmek için ev pencere sistemlerini değiştirme yoluna gittiğini söyledi.  PVC pencere ve kapılara ismini veren marka olan Pimapen kalitesini ev ve işyerlerine yine Pimapen Yetkili Servis güvencesi ile birlikte getirdiklerini kaydeden İşbilen, “Türkiye’nin ilk TSE belgeli PVC kapı ve pencerelerini üreten ve 1982 yılından bu yana yalıtım ve uzun ömürlü kullanım konusunda sektörünün  en iyilerinden olan Pimapen,  tüm ürün grupları ile ilgili olarak halkımıza hizmet sunmaktayız. PVC Pencere PVC Kapı PVC Sürme Pencere PVC Sürme Kapı Alüminyum Giydirme Sistemleri Kepenkler Panjurlar Sineklikler Kış ve yaz aylarında ev ya da işyerine yalıtımının iyi olması, gerek ısınma gerekse bütçe anlamında büyük katkı sağlamaktadır. Aynı zamanda şehrin gürültüsünü ve kirini de yaşam alanlarından uzak tutmak için Pimapen ürünleri tercih edilmektedir. Pimapen PVC Pencere ve Kapı Sistemleri için yapılacak her türlü uygulama, bakım ve onarım işlemi ile ilgili çalışmalarımız devam etmektedir.”dedi.

35 KİŞİ İSTİHDAM EDİLİYOR

 Şirketlerinin aile şirketi olduğunu ve bünyelerinde 35 kişinin istihdam edildiğini vurgulayan Hakan İşbilen, şöyle devam etti: “Amacımız ilimiz ekonomisinin yanı sıra istihdamına da katkı sağlamaktır. Şirketimiz aile şirketi olduğu için diğer sektörlerde de bu işleri amcalarımız ve çalışanlarımızla birlikte sürdürmekteyiz. Bu kapsamda Yozgat 100. Yıl Sanayisinde 3 katlı binamızda İşbilenler oto motor bakım servisi, oto yedek parça ve lastik olmak üzere faaliyetimizi sürdürüyoruz. Eski Emniyet Müdürlüğü binası arkasındaki Karacalar Apartmanı’nda üretimimizi sürdürmekteyiz. Kış mevsimi dolayısıyla işlerimizde aşırı bir yoğunluk var. Talebi karşılamaya çalışıyoruz. Yozgat kış şartları bakımından sert bir iklime sahip olduğu için vatandaşlarımız ısı kaybını binaların dış cephesinin yalıtımını yaptırarak önlemeye çalışıyor. Tabi ki bunun yanı sıra en önemlisi de camlardan kaynaklanan ısı kaybının da önüne geçmek için pencere ve kapı sistemlerini değiştirme yoluna gidiyor. Bu şekilde yüzde 20-30 civarında bir ısı kaybını önlemiş oluyor. Şu an Allah’a şükür işlerimizde yoğunluk devam ediyor. Bizlerde vatandaşlarımıza kışın ısınmada daha fazla tasarruf sağlamaları için pencere ve kapı sistemlerinin değiştirilmesini tavsiye  diyoruz. Pencerelerde normal çift cam yerine ısıcam sinerji yani yalıtımlı cam takarak yüzde 30 oranında ısıdan tasarruf etmelerini sağlıyoruz.” İşbilenler Pimapen firmasına evlerinin pencerelerini değiştirdiklerini belirten Ramazan Başkal, isimli vatandaş ise, “Yozgat kış memleketi. Kışın ısıdan tasarruf etmek için evimizin penceresini değiştirdik. Geçen yıl düşünüyordum fakat zaman ve imkandan dolayı değiştirmek bu yıla nasip oldu. Kaliteli hizmet ve güzel işçiliklerinden dolayı İşbilen’lere de ayrıca teşekkür ediyorum. İnşallah bu kışı daha sağlıklı sıcak bir ortamda geçiririz” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık