Ana Sayfa Güncel Kazım Arslan’ın başkanlığının ilk yıllarında gelen itiraf!

Kazım Arslan’ın başkanlığının ilk yıllarında gelen itiraf!

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, başkanlık yıllarının ilk yıllarında yaşadığı ilginç bir olayı sosyal medya hesabından paylaştı.

Giriş Tarihi: 2 Aralık 2016 Cuma 10:57
Kazım Arslan’ın başkanlığının ilk yıllarında gelen itiraf!

Mesai bitimine yakın bir Yozgatlı vatandaşın kendisini ziyarete geldiğini aktaran Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, kısa bir sohbetin ardından gelen itirafı anlattı.

Belediye Başkanı Kazım Arslan’a nasıl söyleyeceğini bilemeyen son kararını vererek açıklayan Yozgatlı vatandaş, “Nasıl söyleyeceğimi bilmiyorum. Ben çok uzun süre kaçak su kullandım. Hatta inşaat yaparken bile bu şekilde davrandım. İnşaatımın tamamını bu şekilde yaptım. Ama aradan zaman geçtikçe bundan büyük bir pişmanlık duydum. Fakat cesaret edip bir şey de yapamadım.”demiş.

İşte Kazım Arslan’ın sosyal medya hesabından paylaştığı o olay..


“Başkanlık görevimin ilk ayları içerisinde bir gündü. Akşam üzeri mesai bitimine yakın bir vatandaş ziyaretime geldi. Tedirgin bir hali vardı. Bir kaç dakikalık çay kahve sohbetinden sonra asıl konuya geldi.

Biraz da çekinerek konuşmaya başladı ve dedi ki:

"Nasıl söyleyeceğimi bilmiyorum. Ben çok uzun süre kaçak su kullandım. Hatta inşaat yaparken bile bu şekilde davrandım. İnşaatımın tamamını bu şekilde yaptım. Ama aradan zaman geçtikçe bundan büyük bir pişmanlık duydum. Fakat cesaret edip bir şey de yapamadım.

Aradan kaç yıl geçti. Ancak şimdi cesaretimi toplayıp yanınıza gelebildim. Çünkü bunun yükü bana çok ağır gelmeye başladı. Ben bu yükten kurtulmak borcumu ödemek istiyorum. Çünkü bu bir haktır, dolayısıyla ağır bir vebaldir!

Ben bu şekilde kullandığım suyu tahmini olarak hesapladım ve onu da misliyle, fazlasıyla ödemek istiyorum..."

Ben anlattıklarını biraz da şaşkınlıkla ve gıptayla dinledim. O kadar samimi bir şekilde anlatıyordu ki!

İç dünyasında ciddi bir hesaplaşma yaşamıştı ve bu hesaplaşmayı da pek az kimsenin cesaret edebileceği bir açık yüreklilikle dışarı vuruyor ve ilgili kurumun o günkü başkanına yani bana anlatıyordu.

Netice, lafı uzatmaya gerek yok, sanırım. Kendi hesapladığı miktar kadar ama epeyce yüklüce bir meblağ ödeme yaptı ve üzerindeki yük hafiflemiş bir şekilde yanımda ayrıldı.
Bana da sadece teşekkür etmek düştü.

Şimdi!..

Şöyle etrafımıza bir bakalım. Kaç kişi böylesine bir hesaplaşmayı açık edebilir ve böylesine güzel, erdemli bir tavır sergileyebilir?

Çoksa mesele yok, gidişat iyi demektir; ya yoksa ya da azsa?..

Dünya fani, insan fani, ölümlü dünya ölümlü insan demiyor muyuz, her zaman ve dünyadaki tek hakikat te bu değil mi?

O zaman kimseler alınmasın, kendi nefsime söylüyorum, hesabı bu dünyada kapatmak en iyisi en güzeli değil midir?”

YORUMLAR
  • yorum2016-12-02 23:51:02Nafiz Arslan fransadan

    Allah razı olsun

  • yorum2016-12-02 17:45:44aliriza halici

    Boylesi insanlara yozgatta ihtiyac var turkiyede boylesi insanlara cok ihtiyac var allah cc sayilarini cogaltsin insaallah

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık