Ana Sayfa Güncel Kazım Arslan gemileri yaktı! Bunu bile göze aldı..

Kazım Arslan gemileri yaktı! Bunu bile göze aldı..

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan çılgın projesini açıkladı.

Giriş Tarihi: 16 Ocak 2018 Salı 00:07
Kazım Arslan gemileri yaktı! Bunu bile göze aldı..

Yapımına 2006 yılında başlanan, kamuoyunun tepkisine ve şehrin trafik sorununu çözmeyeceğine yönelik endişelere rağmen dayatılan altgeçit, Belediye Başkanı Kazım Arslan’ın da gündemine geldi.

2015 yılında İstanbul’da açıklanan çılgın projelerin ardından kendisine yöneltilen bir soru üzerine ‘para bulursam doldururum’ dediği altgeçit için düşüncelerini açıklayan Başkan Arslan, çevre yolu yapılıp, şehir ulaşımı kendilerine geçtiği takdirde şehri ikiye bölen altgeçidi doldurabileceğini açıkladı. 

Şehri yıkarak düzelteceğini söylediği günden bu tarafa kararlılığını gösteren Belediye Başkanı Kazım Arslan, Yozgat adına çılgın diye adlandırılacak bir düşüncesini daha basınla paylaştı.

ALT GEÇİDE KAFAYI TAKTI!

Göreve geldiği ilk günlerden itibaren yeni cadde ve sokaklar açabilmek adına yolları tıkayan metruk evleri yıktırma kararı alan Başkan Kazım Arslan, gazetecilerle bir araya geldiği sabah kahvaltısında daha önce de sık sık dile getirdiği altgeçidi doldurma düşüncesini aktardı. Şehrin trafik akışına hiçbir katkısı aksine özellikle tali yolların darlığı nedeniyle tıkayan altgeçit hakkındaki düşüncelerini aktaran Başkan Arslan’ın fikri Yozgat için çılgın proje olarak nitelendirildi.

YOL BELEDİYEYE GEÇERSE DOLACAK

Altgeçidin şehri ikiye böldüğünü, ticareti olumsuz etkilediğini belirten Başkan Kazım Arslan, altgeçidi ancak yol Belediyeye geçtiği zaman doldurabileceklerini ifade etti. Çevre yolunun yapılmasıyla şehir içinden geçen yolun Belediyenin sorumluluk alanlarına gireceğini belirten Başkan Arslan, “Yozgat’ta bazı projeler yaşanacak sıkıntılar düşünülmeden yapılmış. Biz göreve geldiğimiz ilk günden itibaren söylediğimiz gibi biz bu şehri yıkarak yapacağız. Altgeçit de bunlardan birisi. Çevre yolunun devreye girmesini bekliyoruz. O zaman altgeçidin bulunduğu bölgedeki yol Belediyeye geçecek ki biz de eğer şartlar uygun olursa burayı dolduracak eski haline getireceğiz” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık