Ana Sayfa Güncel Kaymakam Sinanoğlu: Bu millet için ne yapılsa az

Kaymakam Sinanoğlu: Bu millet için ne yapılsa az

Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu, 15 yıl öncesi Türkiye ile bugünkü Türkiye arasında dağlar kadar fark olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 4 Ocak 2017 Çarşamba 21:23
Kaymakam Sinanoğlu: Bu millet için ne yapılsa az

 Sinanoğlu, “Bugün devlet yaşlısına, emeklisine, engellisine, gencine, işsizine, esnafına, kadınına, mesleği olup, sermayesi olmayan insanlarınıza kaynak yaratıyor, maaş veriyor, iş kurmalarını sağlıyor, sosyal yardım veriyor, hibe, kredi veriyor. Tüm bunlar gurur duyulacak konular” dedi.

Boğazlıyan Kaymakamlığı Koruma Kurulu Başkanlığı tarafından Denetimli serbestliğe tabi yükümlülere yönelik düzenlenen kursun belge dağıtım töreninde konuşan Boğazlıyan Kaymakamı Davut Sinanoğlu, 15 yıl öncesi Türkiyesi ile bugünkü Türkiye’yi mukayese ederek “nereden nereye geldik” dedi.

Devletin herhangi bir ayrım yapmaksızın tüm dezavantajlı kesime sahip çıktığını, toplumun topyekun kalkınması için bütçe ayırarak destek olduğunu belirten Sinanoğlu, KOSGEP, İŞ-KUR programlarıyla, halk eğitim müdürlükleri, kalkınma ajansları ve tüm devlet kurumları marifetiyle çeşitli hibe ve teşvik imkanlarının vatandaşa sunulduğunu, gelir elde etmeleri anlamında meslek edinmelerine zemin hazırlandığını ve eğitim programları devreye sokularak meslek sahiplerinin vasıflarının artırıldığını kaydetti. Sinanoğlu, şöyle devam etti:

 DEVLET BÜTÜN İMKANLARIYLA SEFERBER

“Bugün artık vatandaşın hizmetinde olan bir devlet var. Valisinden Kaymakamına tüm idare teşkilatı açık ve şeffaf hale gelmiş, hizmet üretmekte ve katılımcı bir anlayış inşa edilmiş, meslek örgütleri ve STK’larla işbirliği içinde çalışmalar yürütmektedirler. Bu yeni Türkiye ve devlet anlayışı hizmet üretendir. Vatandaşa hizmet üreteceksin, gerisi laf-u güzaftır. Aslında bu millet için ne yapılsa azdır. 200 TL yardım yaptığında, 250 TL maaş verdiğinde devleti ve milleti için dua eden insanları görünce milletimizin daha güzel hizmetlere layık olduğunu, bu milletin büyüklüğünü birleş daha anlama imkanımız oluyor. Zaten son birkaç yıldır yaşadığımız, terör hadiseleri, darbe teşebbüsü ve her türlü komplo, fitne ve fesat karşısında milletimizin sergilediği tavır bunu açıkça gösteriyor. Yani özetle milletin emrinde ve hizmetinde bir devlet var. Allah’a hamdolsun. Bugün denetimli serbestlik müdürlüğünün yaptığı çalışmada bu devlet anlayışının bir yansıması. Eskiden toplumun ötelediği, dışladığı insanlara meslek eğitimi veriliyor, hayata kazandırılıyor. Bundan daha güzel bir şey var mı?”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık