Ana Sayfa Ekonomi Katar’da yapılan KOBİ zirvesine Sorgun da katıldı

Katar’da yapılan KOBİ zirvesine Sorgun da katıldı

TOBB ve Katar Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde, Katar Başbakan Yardımcısı ve Devlet Bakanı Ahmed bin Abdullah Al Mahmoud ev sahipliğinde düzenlenen 2. KOBİ Konferansı, 17-18 Ocak 2017 tarihlerinde Katar’ın başkenti Doha’da yapıldı.

Giriş Tarihi: 20 Ocak 2017 Cuma 13:06
Katar’da yapılan KOBİ zirvesine Sorgun da katıldı

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun yanı sıra Sorgun TSO Başkanı Üzeyir Arslan’ın da katıldığı konferansta, yatırımcılar Sorgun’a davet edildi.

TOBB ve Katar Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde gerçekleştirilen 2. KOBİ Konferansı, 17-18 Ocak 2017 tarihlerinde başkent Doha’da yapıldı.

 ARSLAN DA KATILDI

Katar’ın Başkenti Doha’ya giden TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve heyette yer alan oda/borsa başkanları, konferans öncesinde Türkiye’nin Doha Büyükelçisi Ahmet Demirok tarafından yapılan bilgilendirme toplantısına katıldı.

Konferansa Yozgat’ı temsilen Sorgun TSO Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda TOBB Kobi Politikaları Yönetim Kurulu Üyesi olan Üzeyir Arslan katılım gösterdi. Yönetim Kurulu Başkanı Üzeyir Arslan, Katar programının yeni işbirlikleri oluşturma ve ticareti artırma amacı taşıdığını belirtti.

 İKİLİ GÖRÜŞMELER YAPILDI

 Söz konusu program hakkında bilgiler veren Üzeyir Arslan; e-ticaret, yatırımların finansmanı, girişimcilik, yenilik, teknolojinin artırılması ve tarım konulu panellerin yer aldığı “2017 2. KOBİ Konferansı”  ile Tarım ve gıda, yenilenebilir enerji, enerji, petrol ve gaz, inşaat ve altyapı, inşaat malzemeleri, sağlık, ilaç ve sağlık ekipmanları, makine ve teçhizat başta olmak üzere çeşitli sektörlerde Türk ve Katar firmaları arasında ikili görüşmeler gerçekleştirildiğini belirtti.

YATIRIMCILAR DAVET EDİLDİ

 Katar’ın başkenti Doha’da yapılan toplantılar ve görüşmeler sonrasında Yönetim Kurulu Başkanımız Üzeyir Aarslan, Katar Başbakan Yardımcısına ve Katar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanına üretimi ilçemizde gerçekleştirilen el işlemeli bakır tepsileri hediye ettikten sonra, Katar’lı işadamlarını yatırım yapmak üzere Sorgun’a davet etti.

GÜÇLERİMİZİ BİRLEŞTİRELİM

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Türkiye-Katar 2. KOBİ’ler konferansında, “Gelin güçlerimizi birleştirelim. Bizde büyük bir tecrübe ve girişimci güç var. Sizde para var, bizde girişimcilik ruhu var. Gelin bu iki ruhu birleştirelim. Somut projelerle bunları bir araya getirelim” dedi. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Türkiye-Katar 2. KOBİ’ler Konferansında yaptığı konuşmasında, Katarlılara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve Başbakan Binali Yıldırım’ın özel selamlarını getirdiğini belirterek, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin de heyetle birlikte olacağını ancak parlamentoda Anayasa görüşmeleri olduğu için katılamadığını ifade etti.

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Vali Ziya Polat açıkladı! Hedef Yozgat'ı en üst seviye taşımak

Vali Ziya Polat açıkladı! Hedef Yozgat'ı en üst seviye taşımak

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık