Ana Sayfa Spor Karakoç:Kurumlar spordan kopuk

Karakoç:Kurumlar spordan kopuk

Futbol Il Temsilcisi Mehmet Karakoç, Yozgat amatörünün içinde bulunduğu sıkıntılardan kurtulması için kurumlara büyük sorumluluk yükledi. Kurumların son yıllarda özellikle futbola yaklaşımlarını yetersiz olarak yorumlayan Karakoç, “Futbol bilindiği gibi özerk, hiçbir kulübe zorlayıcı ve yaptırıcı gücü bulunmamaktadır. Ancak katılımlar kurum müdürlerin zorlamalarıyla değil de futbolu sevdirmeleriyle mümkündür. Sayın valimizin emir ve talimatları ile ilgililerin kurum takımlarını kurarak katılımları ya da destekleri sağlanabilir” dedi

Giriş Tarihi: 28 Haziran 2017 Çarşamba 16:02
Karakoç:Kurumlar spordan kopuk

Yozgat sporunun, özellikle de amatörünün içinde bulunduğu durumda kurumların da dahli bulunuyor.

SORUMLULUKLARI VAR

 Futbol İl Temsilcisi Mehmet Karakoç, son yıllarda kurumların spora bakışlarını önemli ölçüde değiştirdiklerini söyledi. Birçok takımın kapısına kilit vurulduğunu, Merkez’de İl Özel İdaresispor hariç hiçbir takımın faaliyetine devam etmediğine dikkat çeken Karakoç, bunu büyük bir eksiklik olarak değerlendirdi. Karakoç, “Kurumların kulüp kurarak müsabakalara katılmalarını sağlanmalıdır. Amatör kulüplere sponsor bulunmalıdır. ASKF veya kulüp yöneticileri araştırmaları sonucu esnaflar veya şirketler defterdarlık tarafından bilgilendirilmelidir” dedi.

 KİMSEYE ZORLAMA YAPAMIYORUZ

Kurumları kulüp kurma ya da liglere katılma noktasında bir zorlama yapamayacaklarına işaret eden Karakoç, sevginin önemine dikkat çekti. Kurum müdürlerinin sporu sevmesinin, sevdirmesinin sorunun çözümünde atılacak en önemli adım olarak gösteren Karakoç, Yozgat’ın üst liglerde daha fazla takımla temsil edilmesinin yolunun da amatörde 50 takım olması ile mümkün olacağına dikkat çekti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık