Ana Sayfa Güncel Kara kış Yozgat’ta hayatı olumsuz etkiliyor

Kara kış Yozgat’ta hayatı olumsuz etkiliyor

Tüm yurdu etkisi altına alan kar yağışı Yozgat'ta da etkisini gösterirken, hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Yozgat esnafı işyerlerinin önünü kendi imkanlarıyla temizliyor.

Giriş Tarihi: 9 Ocak 2017 Pazartesi 23:27
Kara kış Yozgat’ta hayatı olumsuz etkiliyor

Sabah saatlerinde işe gitmek için kar altında kalan aracını temizleyen Mahmut Kılıçarslan, “Pazar gününden itibaren yoğun bir şekilde Yozgat’ta kar yağıyor. Sabah işe gitmek için araçlarımızı temizliyoruz. Yozgat Belediyesi ve İl Özel İdaresi yoğun bir şekilde yolları açıyor” dedi.

AKSAMA YOK

Soğuk havada yiyecek bulmakta güçlük çeken sokak hayvanları çöpten buldukları yiyeceklerle yaşam mücadelesi veriyor.

Karayolları ekipleri ise ulaşımda aksama yaşanmaması için kar küreme araçlarıyla ana yollardaki karları temizliyor. Kar yağışı ile birlikte soğuk havanın da etkisiyle bazı bölgelerde buzlanma nedeniyle metrelerce sarkıtların oluştuğu da gözlendi.

Özellikle kayalardan akan suların oluşturduğu dev sarkıtlar kartpostallık görüntüler oluştururken, çatı ve oluklarda oluşan sarkıtların ise tehlike oluşturduğu görüldü.  Yozgatlı Uğur Aydın, “Yozgat’ın kışı daha güzel oluyor, kar her şeye lazım. Yozgat’ta eski kış yok ama bu kışta bizi tatmin ediyor” şeklinde konuştu. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık