Ana Sayfa Güncel Kar yağışıyla birlikte sanayi esnafının işleri açıldı

Kar yağışıyla birlikte sanayi esnafının işleri açıldı

Son birkaç gündür il genelinde etkili olan kar yağışı ve soğuk hava sanayi esnafının iş yoğunluğunu artırdı.

Giriş Tarihi: 23 Aralık 2016 Cuma 21:37
Kar yağışıyla birlikte sanayi esnafının işleri açıldı

Sabah araç sahipleri araçlarını çalıştırmakta güçlük çekince sanayinin yolunu tuttu. Sanayide en fazla iş yoğunluğu ise oto elektrikçiler yaşıyor.

Son birkaç gündür il genelinde etkili olan kar yağışı ve soğuk hava sanayi esnafının iş yoğunluğunu artırdı. Sabah araç sahipleri araçlarını çalıştırmakta güçlük çekince sanayinin yolunu tuttu. Sanayide en fazla iş yoğunluğu ise oto elektrikçiler yaşıyor.

 100’üncü Yıl Sanayi Sitesi’nde uzun yıllar oto elektrik üzerine faaliyetini sürdüren İsmail Bekdemir, soğuk hava sebebiyle birkaç gündür iş yoğunluğunun daha da arttığını söyledi. Bekdemir, şunları kaydetti:

BAKIM İHMALE GELMEZ

 “Genelde sabahları araçları çalışmayan vatandaşların otomobilleriyle uğraşıyoruz. Çünkü soğuk hava nedeniyle araçların elektrik aksamından, aküden kaynaklı ya da tüplü araçların beyni donduğu için çalışmıyor. Araç sahipleri sabahları çalışmayan araçları itme ya da çekme yöntemi ile çalıştırmaya çalışması da araçlara büyük zararlar verebilir.  Bu yüzden az bir parayla giderilecek arıza çekme ya da vurdurma yöntemlerle çalışma yoluna gidildiği takdirde büyük paralara mal olabilir.” Kışın araçların yaza göre daha fazla masrafı çıkabileceğini söyleyen Bekdemir, Araçların kışlık bakımının mutlaka yapılması konusunda uzmanlar sürekli uyarıyor. Buna rağmen vatandaşlarımız belki ihmal belki de gerek görmediğinden bu bakımı yaptırmıyor. Ta ki araç çalışmama ya da başka şekilde arıza verdiği zaman sanayinin yolunu tutuyor. Oysa araç bakımları düzenli yapıldığı takdirde arıza gibi bir durum söz konusu olmaz. İhmal edildiği takdirde daha fazla masraf açacak durum yaşanmış olur. Bizler şu an hava soğuduğu için genelde vatandaşlarımızın çalışmayan araçları ile uğraşıyoruz. Ayrıca kış ayı olduğu için vatandaşımızın kalorifer ısıtma sistemine de bakıyoruz. Yeni aldığımız cihazla zamanla kalorifer peteklerinin içerisinde oluşan ve ısı verdirmesine engel olan sorunu da çözüyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık