Ana Sayfa Güncel Kapalı ve Açık Cezaevi 1 yıl içinde tamamlanacak

Kapalı ve Açık Cezaevi 1 yıl içinde tamamlanacak

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın talimatları ve yoğun girişimleri ile Yozgat'ta yapımına başlanılan 3 bin 800 kişilik Kapalı ve Açık Cezaevi inşaatı hızla sürüyor.

Giriş Tarihi: 21 Ocak 2017 Cumartesi 16:20
Kapalı ve Açık Cezaevi 1 yıl içinde tamamlanacak

 Vali Kemal Yurtnaç, beraberinde Yozgat Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Ataman ve İl Jandarma Komutanı Albay Selçuk Yıldırım ile birlikte inşaatı devam eden Yozgat Kapalı ve Açık Cezaevi inşaat alanında incelemelerde bulundu.


 İnşaat hakkında firma görevlilerinden bilgi alan Vali Yurtnaç, 3 bin 800 kişilik Kapalı ve Açık Cezaevinin 1 yıl içerisinde tamamlanacağını söyledi.

Cezaevinin Yozgat'a önemli katkıları olacağını vurgulayan Vali Yurtnaç, "Öncelikle Yozgat bir şantiye gibi. Neredeyse tüm bakanlıkların inşaatları var. Adalet Bakanlığının, Diyanet İşleri başkanlığının inşaatları var. Bunların hepsi açıldığında Yozgat'a müthiş bir hareketlilik sağlayacak. Örneğin cezaevinde 3 bin 800 kişilik bir kapasite var. Burada ayrıca çalışanlarıyla birlikte Yozgat'ın nüfusuna katkı sağlayacak. Diyanet Eğitim Merkezi'de keza öyle. Şu anda inşaatları inceliyoruz. Bu binaların Yozgat'a kazandırılmasında emeği geçen Adalet Bakanımız Bekir Bozdağ ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Kapalı ve Açık Cezaevinin gelecek yıl içerisinde tamamlanmasının planlandığını hatırlatan Vali Yurtnaç, "Nasıl hastane gerekliyse cezaevi de gerekli. Cezaevine düşmüş insanların insan onuruna yaraşır bir şekilde burada hayatını idame ettirmesi gerekiyor. Bunu yaparken açık ceza evi olacak. Bunlardan ekonomiye kazandıracağımız, burada çalıştıracağımız insanlar olacak. İnsanları boş bırakmak yerine açık cezaevi yoluyla hem bir meslek edindirmek hem de ekonomik bir hasıla sağlamak doğru olanı diye düşünüyorum. Adalet Bakanlığı bir fabrika gibi de çalışıyor. Cezaevlerine kurulan İş Yurtlarında tekstilden tutun masa, sandalye, mobilyaya  kadar her şey üretilecek" diye konuştu.

 Cezaevi kampusunda bin 500 kişilik iki T tipi Kapalı Cezaevi ve 500 kişilik iki Açık Cezaevi, bir jandarma tabur binası ve iş yurtları bulunacak. 

 

Google News'de takip et

YORUMLAR
  • yorum2017-01-25 13:25:30Alkan

    Kim demis yozgatta yatirim yapilmiyor diye bakin cezaevi yapiliyor her zaman desdek AKP ye

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz İstanbul’da kar yağışı hangi tarihe kadar devam edecek? Meteoroloji İstanbul için uyardı

İstanbul’da kar yağışı hangi tarihe kadar devam edecek? Meteoroloji İstanbul için uyardı

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık