Ana Sayfa Güncel Kanımız Kızılay’a canımız vatana feda olsun

Kanımız Kızılay’a canımız vatana feda olsun

AK Parti Yozgat Merkez İlçe Başkanı İskender Nazlı ve Yönetim Kurulu Üyeleri Kızılay’a kan bağışında bulunarak destek oldu.

Giriş Tarihi: 29 Ocak 2018 Pazartesi 19:10
Kanımız Kızılay’a canımız vatana feda olsun

AK Parti Merkez İlçe Başkanı İskender Nazlı, kan bağışı sonrası yaptığı açıklamada Kızılay’a her yıl ilçe yönetimi olarak düzenli bir şekilde kan bağışında bulunduklarını söyledi.

Başkan Nazlı, “Her sağlıklı bireyin kan bağışında bulunması her şeyden önce insanlık görevidir. Unutmayalım ki verilen her kan bir canın kurtulmasına vesile oluyor ve hayat kurtarıyor. Şuan ülkemiz sınırında bölgemizi ve bölge insanlarını tehdit eden PKK ve uzantılarına karşı Türk Silahlı Kuvvetlerimiz “Zeytin Dalı Harekatı” ile amansız bir şekilde mücadele ediyor. Bizlerinde yüreği ve duaları askerlerimiz ve Mehmetçiklerimiz içindir. Sayın Cumhurbaşkanımızın da sürekli ifade ettiği gibi bizim kimsenin bir karış toprağında gözümüz yoktur. Orada ülkemizi ve bölgesini tehdit eden terör yuvalarını imha etmek için askerlerimiz bir operasyon gerçekleştiriyor. Bölge sınırlarımızdan PKK ve uzantılarının kökü kazınıncaya kadarda bu harekat devam edecek. Ordumuz inşallah kısa süre içerisinde bu teröristlerin kökünü kazıyarak yurdumuza memleketlerine sağ salim dönerler.Bu vesile ile operasyonda şehit düşen askerlerimize, kederli ailelerimize ve ülkemize baş sağlığı diliyorum.”dedi.

YAPILAN KAN BAĞIŞININ BİR HAYAT KURTARDIĞININ BİLİNCİNDE OLALIM

Kan bağışının bir hayatın kurulmasına vesile olduğunun unutulmaması gerektiğini vurgulayan Nazlı, “Uzmanlar sağlıklı her bireyin yılda en az 3 defa kan verebildiğini ifade ediyor. Kan bağışında bulunmak sağlık açısından da faydalı olduğu sürekli belirtiliyor. Bu bakımdan hem sağlık açısından hem de kana ihtiyacı olan yaralılarımız, hastalarımız açısından da oldukça önem arz ediyor. Bizde yönetimimizle bu bilinçle Kızılay Yozgat Şubemize kan bağışında bulunduk. Bu vesile ile vatandaşlarımızı da kan bağışında bulunmaya davet ediyorum.”diye konuştu.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık