Ana Sayfa Güncel Kaldırımı işgal edene cezai müeyyide uygulanacak

Kaldırımı işgal edene cezai müeyyide uygulanacak

İşyerlerinin önüne malzeme koyarak kaldırımlarda görüntü kirliği oluşturan ve vatandaşların geçişini engelleyen esnafa yönelik denetimlerini artıran Yozgat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, bu sefer uyarılarda bulunmakla yetindi.

Giriş Tarihi: 30 Ocak 2017 Pazartesi 11:57
Kaldırımı işgal edene cezai müeyyide uygulanacak

Zabıta Müdürü Musa Baran, “bundan sonra belediyemizin belirlediği standartlar dışında esnafımız tezgahlarını açmayacaklar. Açarlarsa biz de kanunen gerekli cezai müeyyideyi uygulayacağız” dedi.

Yozgat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ile Pazarcılar ve Sebzeciler Derneği arasında gerçekleştirilen toplantının ardından ilk olarak Un Pazarında bulunan sebzeci ve pazarcı esnafını denetleyen Yozgat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerine Yozgat Sebzeciler ve Pazarcılar Derneği Başkanı Salih Çavuşoğlu ve üyeler de eşlik etti.

 Artık belirlenen standartlar dışında esnafın tezgahlarını açamayacağını belirten Zabıta Müdürü Musa Baran, kurallara uymayanlara cezai müeyyide uyguladıklarını söyledi. Baran, “Bundan sonra belediyemizin belirlediği standartlar dışında esnaflarımız tezgahlarını açmayacaklar. Açarlarsa biz de kanunen gerekli cezai müeyyideyi uygulayacağız. Sebzeciler ve Pazarcılar Derneği Başkanımız Salih Çavuşoğlu da bizimle denetimlere katıldı. Bundan sonra kurallara uyulacağını kendisi de söyledi” dedi.

KALDIRIMLAR KAPANMAYACAK

 Sebzeciler ve Pazarcılar Derneği Başkanımız Salih Çavuşoğlu ise şöyle konuştu: “Belediye Başkanımız Kazım Arslan’ın vermiş olduğu talimat neticesinde Zabıta Müdürümüz Musa Baran ile buradaki sebze meyve satan arkadaşlarımızın zarar görmemesi için toplantı yaptık. Çıkan kararla birlikte esnaflarımız, ekmek paralarını kazanmaları için belediyemizin göstereceği nizam intizam içerisinde tezgahlarını açacaklar. Biz de Zabıt Müdürümüzle denetimlerimizi yaptık. Arkadaşlarımızı nizam intizam içerisine getirip ekmek parası kazanmalarına yardımcı olacağız. Artık kaldırımlar kapanmayacak, yollar daralmayacak.”

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık