Ana Sayfa Spor Jimnastik olağanüstü ilgi görüyor

Jimnastik olağanüstü ilgi görüyor

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde eğitim gören Jimnastik öğrencileri gelecekte büyük başarılara imza atacak. Artistik Jimnastik Antrenörleri Mevlüt Öz ve Behiye Tekerlek’in gözetiminde idmanlarını sürdüren miniklerin gösterdiği ilgi gelecek yıllar için umut vadettti. Yozgatlı miniklerin çok da yabancı olmadığı jimnastik sporu oldukça ilgi görüyor.

Giriş Tarihi: 1 Temmuz 2017 Cumartesi 15:47
Jimnastik olağanüstü ilgi görüyor

ESNEKLİK VE KUVVET

Artistik Jimnastik Antrenörü Mevlüt Öz, “En küçük yaş gruplarında başlanan bir spordur. 3 buçuk yaşında çocuklarımız bu spor ile tanışıyorlar. Çocukların kişisel gelişimi için denge, koordinasyon, fiziksel, ruhsal anlamda katkı sağlayan en etkili spor dalıdır. Ufak yaş gruplarında çocuklarımız alıp onları jimnastik ile tanıştırıyoruz. Onlara esneklik ve kuvvet kazandırıyoruz. Yetenekleri hangi branşta ise o branşa kaymalarını sağlıyoruz.

 EN GÖZDE BRANŞ

Üç yıldır iller arası yarışmalara gidiyoruz. İyi derecelerle döndük. Şuan devam eden 180 sporcumuz var. Jimnastiğin çeşitleri Artistik jimnastik, Aletli ya da aletsiz jimnastik, Artistik jimnastik, Modern ritmik jimnastik, Atletizm öncesi jimnastik, Cambazlık jimnastiği, Düzeltici jimnastik, Eğitici jimnastik, Tıbbi jimnastik olarak göze çarpıyor. Günümüzde ise Jimnastik, bedeni, fiziksel yapısını düzeltme ve geliştirme amacıyla düzenli hareket ettirme sanatıdır. Bedeni çevikleştirmek ve güçlendirmek için yapılan alıştırmaların tümü, idman ve kültürfizik hareketleri jimnastiğin kapsamına girer. Bu disiplin; erkeklerde, yer alıştırmaları, barparalel, barfiks, halka ve kulplu beygir; kadınlarda yer alıştırmaları, türdeş olmayan çubuklar, barfiks, denge kalası alıştırmalarını içerir” dedi.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık