Ana Sayfa Ekonomi İşte Yozgat’a Havaalanı’nın Açılacağı Tarih

İşte Yozgat’a Havaalanı’nın Açılacağı Tarih

Siyasete atıldığı günden itibaren Yozgat’a katmadeğer sağlamadığı, yatırım getirmediği eleştirilerine maruz kalan ve bu yaklaşıma her seferinde sert cevaplar veren Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da, Çalıştay’da farklı bir yaklaşım tarzı sergiledi. Yaptıklarını değil de bundan sonra yapılması gerekenleri sıralayan ve bu görüntüsüyle taraflı tarafsız herkese moral veren Bakan Bozdağ, “İnanın onlarca işadamına Yozgat’a yatırım için yeri geldi yalvardık,  Yozgat’a davet ettik.  Yozgat için kime yalvarmak gerekirse Yozgat için yalvarmaktan çekinmeyiz” dedi.

Giriş Tarihi: 16 Ocak 2016 Cumartesi 12:25
İşte Yozgat’a Havaalanı’nın Açılacağı Tarih

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’da, çalıştayın 3 yılda bir tekrarlanması gerektiğini belirterek, çalıştay sonucunun takibi noktasında bir platform kurulması yönünde de çalışma başlatılmasını istedi.

HAVAALANI 2018’DE TAMAM

Yozgat’ta öncelikle ‘Bu işi nasıl çözemem’, ‘Ben bu işi yapamam’ gibi söylemlerin bir kenara bırakılması gerektiğine dikkat çeken Bozdağ, “Mıknatıs gibi olalım. Demiri, çeliği çeker gibi yatırımcıyı çekelim. Olumsuzlukları bir kenara bırakalım” dedi. Yozgat’ı pazara ulaştıracak duble yol ve hızlı trenin önemli bir kazanım olduğunu ifade eden Bozdağ, 25 Şubat’ta yine Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın katılımı ile Hızlı Tren’in en uzun tünelinin açılışını yapacaklarının da müjdesini verdi. Bozdağ; “Evet hızlı tren yapılıyor ancak bu tür büyük projeler de hemen bitmiyor. Bunlardan bir tanesi Yozgat Bozok Havaalanı. 2017 yılı ya da 2018’e havaalanına Yozgat’ımız kavuşmuş olacak” diye konuştu.

YOZGAT İÇİN KİME YALVARMAK  GEREKİRSE ÇEKİNMEYİZ

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, yapımı planlanan 2’nci Organize Sanayi Bölgesi’nin Yozgat’a önemli kazanımlar sağlayacağını belirterek, küçük sanayi sitelerinde fabrika düzeyinde üretim yapan işletme sahiplerine “6’ncı bölge teşvikinden yararlanın, gelin Organize Sanayi Bölgesi’nde üretim yapın”  çağrısında bulundu.

Bozdağ, konuşmasında işadamlarına Yozgat’a yatırım noktasında çağrıda bulunduklarını belirterek; “İnanın onlarca işadamına Yozgat’a yatırım için yeri geldi yalvardık,  Yozgat’a davet ettik.  Yozgat için kime yalvarmak gerekirse Yozgat için yalvarmaktan çekinmeyiz” diye konuştu. Konuşmaların ardından Bakan Yılmaz ve Bozdağ, katılımcılardan gelen soruları yanıtladı.

YORUMLAR
 • yorum2018-05-28 20:51:11Niyazi ekinci

  Yozgatimiza hayirli olsun insallah cok güzel olacak insallah ben almanyadayim insallah direk ucuslar olacak

 • yorum2018-03-02 15:44:11ömer güler

  yozgat havaalanınız hayırlı uğurlu olsun

 • yorum2017-08-14 23:19:51Yozgatlı

  Ben yürekten inanıyorum havalimanı gürültü başka bir şey değil gereklimi bence değil Kayseri yi daha büyük yapsalar yeter aslında başka yatırımlar önemli

 • yorum2017-07-01 22:54:29Necip

  2017 nin ortasini gectik ama ortada hiçbisi yok yalan yalan nereye kadar rabbim insallah cehennemin azabindan kurtulamasin kim engel oluyorsa insallah

 • yorum2017-06-13 12:25:11Yozgat

  Yalaniniz batsin cok merak ediyoruz bu yakana kendiniz inandiniz mi? Allahtan korkun bee magser gunu nasil hesap vereceniz..

 • yorum2017-04-30 14:09:18Yozgatlı

  Daha Yapılmasına Başlanmadı.Bu Neyin Kafası Ya.Truzim İçin Havalimanı Gerekiyor.

 • yorum2016-01-16 17:01:45ahmet yunus temirci

  haydi vatana millete hayırlı olsun inşallah

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık