Ana Sayfa Yozgat İşte Yozgat'ın Yeni Belediye Başkanı

İşte Yozgat'ın Yeni Belediye Başkanı

Yozgat’ta belediye başkanı makam koltuğuna oturan öğrenci, ilk işi kendi okulunun çevre düzenlemesini yaptırma talimatı oldu.

Giriş Tarihi: 22 Nisan 2014 Salı 19:30
İşte Yozgat'ın Yeni Belediye Başkanı
Yozgat’ta 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesin de Yozgat Belediye Başkanlığı makamına oturan Ağahefendi Ortaokulu 7. Sınıf öğrencisi Zeynep Şahiner’in ilk talimatı kendi okul bahçesinin çevre düzenlemesi oldu.

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama etkinlikleri kapsamında makam koltuğunu Agahefendi Ortaokulu 7.sınıf öğrencisi Zeynep Şahiner’e bıraktı. Kısa süreli belediye başkanlığı yapan Şahiner, Yozgat’la ilgili hazırladığı projelerini sıralayarak, ilk çalışmasını kendi okuduğu okulun çevre düzenlemesi olduğunu ifade etti. Kent merkezindeki kamu kurumlarını şehrin dışında uygun bir alana taşımayı planladığını belirten Şahiner, “Nohutlu Tepe ve Çamlık arasına sıkıştırılmış ilimizi genişletmek için Kız Meslek Lisesi, Yozgat Lisesi, Endüstri Meslek Lisesi ve Vali Konağı gibi kamu kurumlarımızı şehir dışına taşıtacağım. Bu proje ile yeni iş imkanı da doğacaktır. Ayrıca belediye terminalini şehir dışına taşıyıp, yerine de Kayseri de olduğu gibi Kayseri Form projesi benzeri 66 katlı devasa bir gökdelen ve 6 katlı otopark ve üç katlı AVM yapılmasını düşünüyorum” dedi.
Daha sonra belediye park bahçeler müdürünü telefonla arayan Şahiner, eğitim gördüğü okulun çevre düzenlemesinin yanı sıra spor sahaları anaokulu ve birinci sınıf öğrenciler için oyun parkları yapılması talimatı verdi.
Yozgat Beldiye Başkanı Kazım Arslan’da geleceğin teminatı olan çocukların bu makam ve mevkilerde il ve ülke yönetminde söz sahibi olacağını söyledi. Başkan Arslan,” Öncelikle küçük yavrumuzu cesaretinden dolayı tebrik ediyor kutluyorum. Yarınımızın teminatı olan çocuklarımız gelecekte bu makam ve mevkilerde şehrimizin ve ülkemizin yönetminde söz sahibi olacaklardır. Bizlerin amacı ise onlara daha yaşanılır, ekonomik ve sosyal anlamda huzurlu bir şehir bırakmaktır. Bu vesile ile çocuklarımızın bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum” diye konuştu.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık