Ana Sayfa Yozgat İşte Yozgat'ın Kur'an Sevdalıları

İşte Yozgat'ın Kur'an Sevdalıları

Vali Abdulkadir Yazıcı, Yozgat Eğitim Sosyal Gelişim Spor Kulübü Derneği tarafından Yozgat Belediyesi Bilal Şahin Kültür Merkezi'nde düzenlenen Kur’an-ı Kerim Meali Bilgi Yarışması ödül törenine katıldı.

Giriş Tarihi: 14 Nisan 2014 Pazartesi 13:31
İşte Yozgat'ın Kur'an Sevdalıları

Vali Abdulkadir Yazıcı, Yozgat Eğitim Sosyal Gelişim Spor Kulübü Derneği tarafından Yozgat Belediyesi Bilal Şahin Kültür Merkezi'nde düzenlenen Kur’an-ı Kerim Meali Bilgi Yarışması ödül törenine katıldı. Yaklaşık bin kişinin iştirakiyle gerçekleşen yarışmada başarılı olanlara bilgisayar, tablet, fotoğraf makinesi hediye edildi.

Yazıcı, burada yaptığı konuşmada, küreselleşen dünyada sivil toplum kuruluşlarının öneminin arttığına dikkati çekerek gençlere sahip çıkan, gençleri milli ve manevi duygularla besleyen derneklerin önem kazandığını vurguladı.

Bu tür etkinliklerin artırılması gerektiğini belirten Yazıcı, "Mevlamızın bizlere kutsal mektubu olan Kur'an-ı Kerim’i okumanın yanı sıra anlamamız ve yaşamamız gerekiyor. Müslümanlar olarak bizlerin görevi, Kur’an-ımızı her gönle nakşetmek, bütün kalplere hissettirmektir. Her yaştan insanımızın rahatlıkla okuyup anlayacağı, Kur'an-ı Kerim'deki mesajların gayet açık olduğunu göstermek amacıyla düzenlenen Kur’an-ı Kerim Meali Bilgi Yarışmasının hayırlara vesile olmasını diliyorum" dedi.

Yaklaşık bin kişinin katıldığı yarışmaya katılımın da yüksek olduğunu ve kendilerini mutlu ettiğini vurgulayan Yazıcı, gelenekselleşen meal yarışmasının daha çok bireye ulaşması temennisinde bulundu.

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan ve İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş'un da katıldığı ödül töreninde başarılı olanlara bilgisayar, tablet, fotoğraf makinesi hediye edildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık