Ana Sayfa Güncel İşte Yerköy'deki Deprem Sonrası Çöken Bina

İşte Yerköy'deki Deprem Sonrası Çöken Bina

Deprem sonrasında çöken binanın enkazı kaldırılırken, binada oturanlar eşyalarını enkaz altından çıkartmaya çalıştı.

Giriş Tarihi: 19 Ocak 2016 Salı 23:11
İşte Yerköy'deki Deprem Sonrası Çöken Bina

Kırşehir’in Çiçekdağı ilçesinde 10 Ocak 2016 tarihinde yaşanılan 5 büyüklüğündeki depremden Yozgat'ın Yerköy ilçesinde hasar görüp, boşaltıldıktan sonra çöken 5 katlı binanın enkaz kaldırma çalışmaları başladı.

Binada ikamet edenlerden eşyalarının bir bölümünü taşıyamayan aileler, enkaz altında eşyalarını bulmaya çalıştı. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanı Dr. Fuat Oktay, Yozgat Valisi Abdülkadir Yazıcı ile birlikte enkaz kaldırma çalışmalarında incelemelerde bulundu.


Yozgat İl Özel İdaresi ve AFAD ekipleri, yıkılan binanın enkazda yaptıkları detaylı inceleme sonrasında enkazı kaldırma çalışması başlattı. Kepçelerle kamyonlara yüklenen molozlar şehir dışına taşınmaya çalışılırken, apartman sakinlerinden Mehmet Şenol'un yakınları enkaz altında kalan bazı özel eşyalarını bulmaya çalıştı.

İŞTE YERKÖY'DEKİ DEPREM SONRASI ÇÖKEN BİNA'NIN FOTOĞRAFLARI- TIKLAYIN

 

Enkaz kaldırma çalışmaları devam ederken Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanı Dr. Fuat Oktay, Yozgat Valisi Abdülkadir Yazıcı ile birlikte olay yerine geldi. Burada çalışmaları bir süre takip edip, afetzedelerle sohbet eden Oktay, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Yaşanılan depremin küçük olmasına karşın, bölgede ciddi sıkınlar yarattığını, tek tesellinin ise can kaybının olmaması olduğunu söyledi. Oktay, zorunlu deprem sigortasının herkes tarafından uygulanması gerektiğini, Yozgat’ın Yerköy, Kırşehir’in Çiçekdağı ilçesinde yaşanılan depremde hasar gören binaların tespit edilmeye çalışıldığını ifade etti. Oktay, zarara uğrayanların mağduriyetlerinin giderilmesi noktasında gereken çalışmaların da yapılacağını sözlerine ekledi.


Yozgat'ın Yerköy ilçesi Ayanoğlu Mahallesi'ndeki dün çöken 5 katlı bina ile ilgili Yerköy Cumhuriyet Savcılığının, soruşturma başlattığı bildirildi.

Haber/Foto: Seyfi Çelikkaya/Yozgat

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık