Ana Sayfa Güncel İşte Nusaybin’deki Yozgat’ın aslanları

İşte Nusaybin’deki Yozgat’ın aslanları

Yozgat Belediyesi’nin Güneydoğu Anadolu bölgesinde terörle mücadele eden güvenlik güçlerine moral ve destek vermek amacıyla öğrenciler tarafından yazılan mektupları ve hazırlanan hediye paketlerinin yüklendiği TIR’la bölgeye giden görevliler, hiç beklemedikleri bir sürpriz yaşadılar.

Giriş Tarihi: 29 Nisan 2016 Cuma 11:13
İşte Nusaybin’deki Yozgat’ın aslanları

Yozgat’ın mahalli sanatçısı Mümin Sarıkaya’nın, bölgeye yaklaşık 2 ay önce giden Özel Harekat’ta görevli abisi Emin Sarıkaya tarafından karşılanması, Yozgat’ın terörle mücadelede ne kadar etkin olduğunu bir kez daha gösterdi.

Yozgat’tan Nusaybin’e kumanya ve güvenlik görevlilerine öğrencilerin yazdıkları mektupları taşıyan TIR iki günlük uzun bir yolculuğun ardından askeri bölgeye ulaştı.

GÖĞSÜMÜZ KABARDI

Terörle mücadele konusunda her dönem ön saflarda yer alan Yozgat’ta Belediye öncülüğünde başlatılan ‘Yozgat Sizinle’ isimli proje kapsamında hazırlanan kumanya ve güvenlik güçlerine yazılan mektupları taşıyan tır görevlileri oldukça zorlu bir yolculuk yaptı. Malzemelerin bölgeye sağlıklı bir şekilde ulaşması için çaba sarfeden görevliler, güvenlik görevlilerinin bulunduğu çadır kente ulaştıklarında şaşkınlıklarını gizleyemedi. Kendilerini henüz bölgeye kısa bir süre önce özel görevle giden, Yozgat’ın mahalli sanatçısı Mümin Sarıkaya’nın abisi Emin Sarıkaya tarafından karşılanan görevliler, burada bulunan diğer hemşehrileri ile de hasret giderdi.

YARDIM TIRI ULAŞTI

Nusaybin’de görev yapan 6 bin 200 güvenlik görevlileri gönderilen bu yardımların kendilerine büyük manevi destek verdiğini söylediler. Ayrıca öğrenciler tarafından yazılan 7 bin mektup da yine terörle mücadele eden kahramanlara moral verebilmek adına dağıtılacak. Yozgat’tan bölgeye gönderilen yardım tırında 6 bin 500 iç giyim, 10 bin çorap, bin havlu, 6 bin diş macunu ve fırçası, 6 bin 200 kişisel temizlik malzemesi, 6 bin 200 paket kuruyemiş, 6 bin 200 kek türü atıştırmalık, 30 bin soğuk içecek, ev hanımlarının hazırladığı yöresel lezzetler bulunuyor. 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık