Ana Sayfa Eğitim İşte Erdoğan'ın bizzat takipçisi olacağım dediği konular

İşte Erdoğan'ın bizzat takipçisi olacağım dediği konular

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Yozgat 6. Olağan İl Kongresi'nde Yozgat ile ilgili o konularla bizzat takipçisi olacağını açıkladı.

Giriş Tarihi: 16 Ocak 2018 Salı 11:52
İşte Erdoğan'ın bizzat takipçisi olacağım dediği konular

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yozgat ziyaretinde Üniversitenin gelişip, büyümesi ve en fazla tercih edilirlik sırasında yükselmesi için olmazsa olmazları arasında gösterilen geliştirme ödeneği sorununa parmak bastı. Daha önce kendisine iletilen bu haksızlığın giderilmesi konusunun bizzat takipçisi olacağını belirten Cumhurbaşkanı, Bozok Üniversitenin önümüzdeki yıllarda çok daha fazla gelişeceğini ifade etti. 

Ak Parti İl Kongresinde vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Üniversitenin beklentilerine kayıtsız kalmadı. Üniversitenin hızla büyüdüğünü belirten Cumhurbaşkanı, geliştirme ödeneği sorununun çözüleceğinin müjdesini verdi. 

GELİŞTİRME ÖDENEĞİ SORUNU ÇÖZÜLECEK

Kuruluşu tamamlanan hukuk fakültesine öğrenci alınmaya başlanması ve Sorgun'da inşa edilecek veterinerlik fakültesinin de devreye girmesiyle üniversitenin çok daha güçleneceğini ifade eden Erdoğan, "Üniversitemizin akademik kadrolarında görev almayı daha cazip hale getirmek için geliştirme ödeneği konusunda şehrimize yapılan adaletsizliğin giderilmesinin de bizzat takipçisi olacağım. Yozgat, üniversitesi yanında Adalet Eğitim Merkezi, Diyanet Eğitim Merkezi ve Polis Eğitim Merkezi ile adeta bir eğitim şehri hüviyetine büründü” diye konuştu.

TAŞERONLAR KADROYU ALACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşların "kadro" sloganları üzerine, "KİT'ler ve BİT'ler, bakın bu konuda yanlış bilgilendirmeler var. Biz KİT'lerde de BİT'lerde de şu anda çalışanların durumu neyse, taşeronda olanların durumu da aynen onların durumuna dönecektir, bunu böyle biliniz. Zira bizim buradaki operasyonumuz, aradaki adeta komisyoncuyu kaldırmaktır. Bunları kaldırarak nasıl ki KİT'ler şu anda mevcut elemanlarını belli bir şekilde değerlendiriyorsa, BİT'ler nasıl değerlendiriyorsa, şimdi bu taşeronda olanlar da bu şekilde yapılacak imtihanlarla birlikte oranın elemanı olacaklardır, bunu bilmenizi istiyorum" karşılığını verdi.

TARIM VE HAYVANCILIKTA  ÇÖZÜM YOZGAT’TA

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Tarım ve hayvancılık şehri olan Yozgat'tan bu alanlarda çok daha büyük atılımlar bekliyoruz. Geçtiğimiz 15 yılda 1,6 milyar lira tarımsal destek ödemesi yaparak üreticilerimizi destekledik. Bugün Türkiye, hayvancılık meselesinin çözümünü tartışıyor. Halbuki çözüm burada, Yozgat'ta. Gözümüzün önünde duruyor. Yozgat'ın arazisinin niteliği de insanının becerisi de bu sorunu çözmeye ziyadesiyle uygundur” dedi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık