Ana Sayfa Güncel İşte Akdağmadeni’nde 2017 yılının ilk projesi

İşte Akdağmadeni’nde 2017 yılının ilk projesi

Akdağmadeni’nde bu zaman kadar birbirinden iddialı projeleri hayata geçirerek ilçeyi baştan inşa eden Akdağmadeni Belediyesi 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkına yapacağı 40 metre yüksekliğindeki anıt Bayrak yapımı için harekete geçti.

Giriş Tarihi: 31 Ocak 2017 Salı 16:44
İşte Akdağmadeni’nde 2017 yılının ilk projesi

 Belediye Başkanı Suphi Daştan ‘’Şanlı bayrak Anıtı’nın’’ proje çalışmalarının tamamlandığını ve 2017 yılı içerisinde yapımının da tamamlanmasını düşündüklerini ifade etti.

15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkı’nın Milli ve manevi duygularımızın tamamını içinde barındıran bir alan olduğunu belirten Daştan şunları söyledi. ‘’ Şanlı Bayrak Anıtı projesi 40 metre yüksekliğinde olup özel sistemlerle ışıklandırılacaktır. Konumu dolayısıyla Yozgat – Sivas karayolu güzergahından kolaylık görünebilecek olan Anıt Bayrak yoldan geçen vatandaşları  ve Akdağmadenili hemşehrilerimizi  ihtişamıyla selamlayarak görsel bir şölen sunacaktır.’’dedi. 

Özgürlüğümüzün Simgesine yakışır Proje

Sözlerine devam eden Belediye Başkanı Suphi Daştan ‘’ 40 Metre yüksekliğinde devasa bir yapı olacak olan Anıt Bayrak Projesi Al Bayrağımızın destanına, şanına yakışır bir proje olacaktır. Şairin İfade ettiği gibi ; Dalgalandığın yerde ne korku, ne keder... Gölgende bana da, bana da yer ver. Sabah olmasın, günler doğmasın ne çıkar: Yurda ay yıldızının ışığı yeter. Sözünden yola çıkarak bu ölümsüz ve ihtişamlı projeyi de ilçemize kazandıracağız. Şimdiden ilçemize ve vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum ‘’ dedi.  

 

Google News'de takip et

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Bu habere de bakabilirsiniz Yavuz Bahadıroğlu kimdir, neden vefat etti, kaç yaşındaydı, gerçek ismi neydi?

Yavuz Bahadıroğlu kimdir, neden vefat etti, kaç yaşındaydı, gerçek ismi neydi?

Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık