Ana Sayfa Siyaset İşte Ak Parti Yozgat teşkilatı yönetimine giren yeni isimler

İşte Ak Parti Yozgat teşkilatı yönetimine giren yeni isimler

AK Parti Yozgat İl Kongresi Rıza Kayaalp Spor Salonu’nda yapıldı.AK Parti Yozgat teşkilatlarından kongre çalışmaları tamamlandı. İşte Ak Parti Yozgat teşkilatı yönetimine giren yeni isimler..

Giriş Tarihi: 14 Ocak 2018 Pazar 22:59
İşte Ak Parti Yozgat teşkilatı yönetimine giren yeni isimler

4 Temmuz tarihinde start verilen kongre çalışmaları kapsamında Ekim ayında ilçe kongrelerini tamamlayan AK Parti Yozgat İl Kongresi’ni de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan katılımı ile gerçekleştirdi. 

Rıza Kayaalp Spor Salonu’nda gerçekleştirilen kongrede Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Milletvekilleri Abdulkadir Akgül, Ertuğrul Soysal ve Yusuf Başer’in yanı sıra Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan selamlama konuşması yaptılar. Kongresinin gerçekleştirildiği 2 bin 500 kişilik Rıza Kayaalp Spor Salonu hınca hınç dolarken, çok sayıda partili ve vatandaşlar dışarıda kaldı. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı kongreye tek liste ile giren Celal Köse başkan olarak çıktı. 

BU ŞARKI BİTMEZ 

AK Parti İl Başkanı Celal Köse, Yozgat’ın tarihi günlerinden birini daha yaşadığını belirterek, 2001 yılında başlayan büyük sevdanın azalmadan devam ettiğini söyledi. Köse, ‘ Bu şarkı burada bitmedi, bitmeyecek. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere dava arkadaşlarıyla iri olacağız, diri olacağız ve hep birlikte Türkiye olacağız” dedi. 

BÜYÜK HİZMETLER GERÇEKLEŞTİ 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve yol arkadaşları sayesinde ülke ve Yozgat’ta çok şeylerin değiştiğini aktaran Köse, “AK Parti İktidarıyla birlikte Yozgat’ımızda yapılan ve yapımı devam eden büyük yatırımlar, büyük hizmetler gerçekleşti. Yapılan ve yapımı devam eden bu hizmetleri görmezden gelmemiz mümkün değildir. Bugün ülkemizde ilk kurulan hastanelerin başında gelen son teknolojik cihazlarla donatılan adeta beş yıldızlı otel konforunda ki şehir hastanemiz başlı başına büyük bir hizmettir. Hızlı tren 2019 yılı içerisinde hizmete girmesi ve Yozgat Havaalanı projemizin tamamlanması ile ulaşım sorunumuz ortadan kalkacak ve daha fazla yatırımcı şehrimize gelecektir. Bozok Üniversitemiz de yine AK Parti sayesinde kuruldu. Bugün 18 bin öğrencimiz burada eğitim görüyor. Adli Tıp Kurumu, Diyanet Eğitim Merkezi, 4 Bin kişilik kapalı cezaevimiz ve buralarda istihdam edilecek vatandaşlarımızı da hesaba katarsak işsizlik açısından da büyük önem taşıyacaktır.” diye konuştu. 

SAĞLIKTA DEVRİM YAPILDI 

AK Parti kurulmadan önceki dönemlerde hasta nakillerinde büyük sıkıntılar yaşandığını vurgulayan Köse, “AK Parti kurulamadan önceki dönemleri çok değil 15 yıl öncesini hatırlayalım, bir hastamızı Ankara’ya götürecek ambulans bulamazdık, bulsak ta yakıt parasını cebimizden karşılarken bugün acil bir hastamız için hava ambulansı ile Türkiye’nin dört bir tarafına hasta nakli yapılabiliyor. Çiftçimize verilen destekler, devletimizin kırsal kalkınmaya verdiği hibe destekleri ile çiftçilerimiz üreticilerimiz son derece modern Avrupa standartları üzerindeki tesislerde üretim yapmaktadır. Köylümüz traktörüne koyacak mazotu bulamazken, traktörü yüksek faizler nedeniyle kapısında haczedilmişken bugün hangi köyümüze gitseniz son model traktörleri görebilirsiniz. Aynı şekilde esnafımıza yönelikte devletimizin faizsiz kredi desteği de esnafımızın sıkıntı yaşamadan faaliyetini sürdürmesine yöneliktir. İşçi ve memur kesimimizin de dünü ile bugününü kıyasladığımızda gerçekten refah seviyemiz ülkemiz şartlarında oldukça iyidir. Bugün her işçimizin, her memurumuzun bir ya da ikinci evini alması aracını yenilemesi istikrardan ülkemizin ekonomik ve sosyal durumunun iyi olmasından kaynaklanmaktadır. İşte ülkemizin bu noktaya gelmesini sağlayan içeride ve dışarıda Türkiye’mizin itibarını koruyan, saygınlığını artıran Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır” diye konuştu. 

AK PARTİ’DE  YENİ YÖNETİM 

Sibel Yıldırım, Ahmet Gökhan, Saffet Doğangönül, Mehtap Bekdemir, Çelebi Dursun, Hilmi Çoban, Yalçın Korkmazyiğit, Semra Eroğlu Susam, Süleyman Bağcı, Ali Cansever, Turan koç, Elmas Neslihan Uyar, Hasan Erol, Hüseyin Durusoy, Emre Dişlitaş, Emine Bengisu Akışık, Hüseyin Özel, Şuayip Yılmaz, Hüseyin Soner Özkal, Hatice Akgül, Yasin Gönül, Ahmet Erkoç, Arif Okur, Rukiye Açıkgöz, Sadettin Üngörmüş, Zahide Yazan, Leyla Dönmez, Hasan Tok, Köksal Ustaoğlu

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Yozgat

Siyaset

Spor

Yukarı Çık